Pirmdienas rīts, 13.novembris, iesākās ar rubriku "Nedēļas Nogales Sasniegumi", kurā kopā ar klausītājiem apspriedām savus lielos un mazos sasniegumus. Par godu Latvijas valsts svētkiem, Latvijas Radio 5 raidījumā "Citi Rīti" ciemojās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kas pastāstīja par savām ikdienas atbildībām un to, kā ir būt Valsts prezidentam. Kopā apspriedām gaidāmos, lielos svētkus un to, kā tie tiks svinēti. Tematikai atbilstoši, rubrikā "Dienas Jautājums" noskaidrojām, kas būtu pirmā lieta, ko mēs darītu, ja kļūtu par Latvijas Valsts prezidentu.

 

Vārda dienas

Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs

 

Laika prognoze

No rīta apmācies, daudzviet lietus. Dienā gaidāms lietus, gaisa temperatūra no +1 līdz +7

 

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 raidījumā "Citi Rīti" ciemojas Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, lai pastāstītu par savām darba un ikdienas atbildībām, kā arī dalītos ar to, kā svinēs šī gada Latvijas valsts svētkus.

Edgars Rinkēvičs

Mācījies Jūrmalas 4. vidusskolā, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes bakalaura programmā, ieguvis maģistra grādu politikas zinātnēs, turpinot maģistra studijas ASV Nacionālās aizsardzības universitātes Bruņoto spēku Nacionālo resursu stratēģijas industriālā koledžā, kā arī mācījies Groningenas universitātes politikas zinātnes un starptautisko attiecību programmā. Bijis Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītājs un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs, kā arī triju Saeimas sasaukumu deputāts. No 2011. līdz 2023. gadam bijis Ārlietu ministrs. Kopš 2023. gada 8.jūlija ir Latvijas Valsts prezidents.

 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Apvienoto Nāciju Organizācijas kompleksos visā Āzijā šodien karogi bija nolaisti pusmastā, kad ANO darbinieki ar klusuma brīdi pieminēja Izraēlas un Hamās karā Gazā nogalinātos kolēģos.

  • Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers vakar Nacionālās hokeja līgas mačā debitēja Vankūveras "Canucks", kas izcīnīja sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs.

  • Atzīmējot Ojāra Vācieša dzimšanas dienu, šodien, 13. novembrī pulksten 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā) notiks latviešu dzejnieka 90. jubilejai veltīts literāri muzikāls pasākums "Līdz pašām malām dzīve pilna mūzikas".

 

Dienas Jautājums

"Ko Tu darītu, ja kļūtu par prezidentu?"

  • "Aizbrauktu uz kādu drive-through ar visu kolonnu."

  • "Padomātu par vairāku bezmaksas stāvvietu ieviešanu."

  • "Aizbrauktu uz savu pamatskolu un teiktu visām skolotājām, ka re, grāvjus īsti neroku."

  • "Atvērtu vairāk suņu parkus."

 

Jaukās ziņas

  • Filipīnās mainīts pasaules rekords - 2,355 cilvēku - matraču domino.

  • Pēc 54 gadiem grupa “The Beatles” atgriežas britu dziesmu topa virsotnē ar savu jaunāko dziesmu “Now And Then”.