Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Trešdien, 1. novembrī, klausījāmies Alises Jostes dziesmu 'Momentary Breakdown'.

 

Kaut gan pašas vārdā nosauktais debijas albums dziesminiecei Alisei Jostei atnesa zināmu popularitāti un gana daudz koncertu ārzemēs, Latvijā viņu tā pa īstam sāka novērtēt un iepazīt vien 2015. gada nogalē, kad dienasgaismu ieraudzīja ieraksts "Hardships Are Ships", kas vēlāk ieguva gan Austras balvu, gan Zelta mikrofonu.

Iespējams, šis albums nemaz nebūtu tapis, ja vien kādā vēsā rudens rītā Alise nebūtu gājusi mājās no ballītes kādā Rīgas naktslokālā. Staigājot pa skaudri pelēko pilsētu, mūziķei radās iedvesma, kas vispirms rezultējās šajā dziesmā, bet pēc tam – vēl 12 skaņdarbos, ko šodien pazīstam kā "Hardships Are Ships".

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns.

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.