Rubrikā "Pilnīgs simts" atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Dziesmas izvēlējušies, kā arī stāstus par tām sagatavojuši eksperti - mūzikas žurnālisti Jānis Žilde un Normunds Vucāns, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

 

 

Trešdien, 25. oktobrī, klausījāmies grupu Rīgas Modes un viņu dziesmu 'Boifrendi'.

 

Tieši dziesma 'Boifrendi' bija tā, kas 2016. gada sākumā Rīgas Modes no interesantas hipsteru popgrupas pacēla nākamajā līmenī, liekot arī plašākām masām iemīlēt viņu skaņdarbus. Ļoti lipīgs meldiņš un trāpīgs, ironisks teksts – dziesmas veiksmes formula šai grupai nebija nekas jauns, taču šoreiz tā nostrādāja par visiem 100.

Iespējams, tieši tāpēc, ka 'Boifrendu' piedziedājums ir autobiogrāfisks – laikā, kad Kalvis Bormanis vēl strādāja Pieci.lv, viņš esot bārā iepazinies ar kādu meiteni, kuras interese esot pazudusi līdz blakus uzradās kāds populārs laika ziņu diktors. Lai vai kā tur nebūtu, 'Boifrendi' ir vienmēr būs dziesma, kas Rīgas Modes padarīja par Latvijas popmūzikas kaut nelielām, bet zvaigznītēm, savukārt viņu albumu "Fantastiski" aizveda gan līdz Austras balvai, gan Zelta mikrofonam, pārspējot Donu!

 

Informāciju sagatavoja mūzikas žurnālists Normunds Vucāns. 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties ekspertu, dīdžeju un klausītāju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas straumēšanas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit.