Javas sala ietilpst Indonēzijas sastāvā, valsts galvaspilsēta Džakarta atrodas Javas salā. Salas garums A – R virzienā ir 1000 km, trešo daļu teritorijas aizņem džungļi. Javas sala atrodas Indijas okeānā, tās platība ir 132 000 km², augstākā virsotne 3676 m v.j.l.

Javas sala ir arhipelāga ekonomiskais un ģeogrāfiskais centrs. No Sumatras salas to atdala Zunda šaurums. Salā audzē vienu no ievērojamākajiem kafijas veidiem. Javā vairāk kā 16 virsotnes pārsniedz 3000 metru augstumu. Javā atrodas 120 vulkāni, no tiem 30 – darbojošies. Javas vulkāni veido vulkānisko ķēdi, kas ir viena no aktīvākajām pasaulē.

Java ir Indonēzijas vēstures arēna, kurā izšķīries valsts liktenis, norisinājusies aktīva tirdzniecība, sadūrušās tautas un reliģijas. Pirms 500 gadiem sala bija tik vērtīga, ka desmitiem karaļvalstu cīnījās par tiesībām to pārvaldīt. Karu starplaikos tika būvēti grandiozi tempļi un kapenes, kuras līdz mūsdienām pārsteidz ceļotājus ar izmēriem un greznību
 

Javas sala ievērojama ar daudzajiem vulkāniem. Jebkurā salas vietā noteikti atradīsies viens vai vairāki vulkāni. Augstākais no darbojošiem vulkāniem ir Semeru (3676 m). Tas atrodas salas austrumu daļā. Semeru nogāzes klāj biezi tropu meži. Neskaitot mūsdienu krāteri, tam ir vairāki senie krāteri, kas atgādina agrākos izvirdumus. Semeru vulkāns ir ļoti aktīvs, tā izvirdumi nereti vērojami biežāk kā trīs reizes gadā.

Javas centrālajā daļā atrodas vēl viens ievērojams vulkāns Tangkuban Prahu. Tas nav tik aktīvs kā Semeru, pēdējais izvirdums notika 1969.gadā. Tangkuban Prahu vilina ar neparastu skaistumu, zaļais konuss paceļas virs apkārtējiem pauguriem. Austrumos no vulkāna artoras Sarjateras karstie avoti.

Gada vidējā temperatūra nav zemāka par 23 grādiem, izņemot Semeru virsotni, kur tā var būt arī 0°C. Ūdens temperatūra Indijas okeānā ir 23 – 27 grādi.