Turpinot pērn veiksmīgi aizsākto projektu, Latvijas Radio 5 no 4. marta līdz 22. martam aicina interesentus pieteikties raidierakstu konkursā “LR5 Eksperimentālais podkāsts”, kā rezultātā labāko un radošāko ideju autoru raidieraksti jau šoruden būs dzirdami plašākai auditorijai. 

Konkursa mērķis ir atrast jaunus un svaigus podkāstu veidošanas risinājumus gan saturiski, gan tehnoloģiski. Raidierakstu veidošana ir kļuvusi par nozīmīgu radio satura daļu un ar jauno talantu palīdzību Latvijas Radio 5  raidierakstiem ir iespējas attīstīties, piedāvājot negaidītus ierakstu, atskaņošanas, satura pasniegšanas formātus. 

Mēs Latvijas Radio 5 labi apzināmies, ka audio satura patēriņa paradumi nepārtraukti mainās. Lai arī redzam, ka mūsu lineārajā apraidē veidotajai programmai ir savi lojāli un pēc pagājušajā gadā veiktajām pārmaiņām, arī jauni klausītāji, mēs novērojam, ka pieaug klausītāju interese par mūsu digitālajiem produktiem – gan atsevišķām radio ētera satura vienībām, ko izvietojam Pieci.lv mājaslapā un straumēšanas platformās, gan dažāda formāta multimediālajam saturam, ko veidojam tieši  digitālajam patēriņam. Ir laiks spert soli nākamajā līmenī, mēģinot atrast vēl nebijušus formātus, kas spētu nodrošināt jaunu satura patērēšanas pieredzi mūsu auditorijai. Mēs ticam, ka mūsu līdzcilvēki ir radoši un spējīgi paplašināt raidierakstu veidošanas teritoriju,” skaidro LR5 direktors Kārlis Kazāks.

Nesen klausītājiem nodots pērnā konkursa viens no labākajiem pieteikumiem. Oriģinālpodkāstā “Remarka” latviešu mūziķi kopā ar  tā veidotāju Klāvu Knutu Sukuru izķidā savas dziesmas. Autors bija viens no vairāk nekā 50 konkursantiem, kura piedāvātā ideja gan veicina diskusiju sabiedrībā, gan izglīto un izklaidē auditoriju. Arī šī gada atlases piedāvājumiem jāatbilst līdzīgiem kritējiem, papildu uzsverot tehnoloģiskos risinājumus.

Raidierakstu konkursa “Latvijas Radio 5 Eksperimentālais podkāsts” nolikums PIEEJAMS ŠEIT