Dārgie klausītāji! Līdz ar ziedošanas startu pirmatskaņota šī gada “Dod pieci!” oficiālā himna – Ukrainas dziedātāja Ivana Dorna sarakstītā un ukraiņu valodā izpildītā dziesma "Neskorena"(„Nesalaužamā”)  par tautiešiem, kas spiesti doties bēgļu gaitās un ilgojas pēc Ukrainas skaistuma.

 

Atbalstot “Dod pieci!” šī gada tēmu un palīdzību ukraiņu bēgļu bērniem Latvijā, iesaistīties nolēma arī populārais ukraiņu mūziķis Ivans Dorns. Runājot par “Dod pieci!” himnas vēstījumu, viņš atzīst, ka izdzied arī savu personīgo stāstu.

„Pagājušajā gadā rīkojām Ukrainas Neatkarības dienai veltītu dzejas konkursu. Uzdevums bija atbildēt uz jautājumu, ko cilvēkiem nozīmē Ukraina. No vairāk nekā 300 pieteikumiem es sajutu un izvēlējos Alīnas Cibenko (Alina Tsybenko) sarakstītos vārdus, un šobrīd tos nedaudz transformētus var dzirdēt “Dod pieci!” himnā, kas reizē ir arī ukraiņu dvēseļu himna. „Nesalaužamā” ir dziesma par ukraiņiem, kuri ir spiesti veidot savu pagaidu dzīvi ārpus dzimtenes, tai pat laikā viņi zina, ka pienāks diena, kad tur atgriezīsies. Dziesma ir par Ukrainas skaistumu, tās krāsām un īpašajām lietām tajā. Dziedot šo dziesmu, es izdziedu arī savu personīgo stāstu, jo, kopš 24. februāra ikviens ukrainis ir šī stāsta galvenais varonis,” stāsta Ukrainas dziedātājs Ivans Dorns.

Viņš norāda, ka izjūt pateicību par ikvienu iniciatīvu, kas tiek organizēta, lai palīdzētu Ukrainai, tai skaitā, šī gada labdarības maratonu “Dod pieci!”. „Jebkura palīdzība – pat nodoms, ir īpašas pateicības vērts. Krievijas terors ilgst gandrīz gadu, vēsture ir mainījusies, tādēļ ir ļoti svarīgi turpināt atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus cīņā par viņu brīvību,” pārliecināts Ivans Dorns.

Labdarības maratona “Dod pieci!” himnas izpildproducents Mārtiņš Makreckis jau savulaik sadarbojies ar populāro dziedātāju.

„Jau no pirmās sazvanīšanās un “Dod pieci!” idejas izklāstīšanas Ivans Dorns bija ļoti ieinteresēts piedalīties šī gada labdarības maratonā. Dzirdot dziesmas fināla versiju es redzu, ka viss ieguldītais darbs bijis tā vērts, un Ivans patiesi izstāsta stāstu, kas ikvienam no mums šobrīd liek emocionāli līdzpārdzīvot,” tā Mārtiņš Makreckis.

Dziesmas „Nesalaužamā” ierakstā piedalījās arī stīgu kvartets: vijolnieki Kristiāna Krūskopa, Agnese Kanniņa un Artūrs Gailis, čellists Kārlis Klotiņš. Ierakstā piedalījās arī populārais ģitārists Surens Tomasians (Suren Tomasian). Tāpat “Dod pieci!” himnā dzirdamas arī Rīgas Gospelkora dziedātāju balsis – ierakstā piedalījās Edvards Grieze, Jānis Bukšs, Estere Tauriņa, Gabriela Zvaigznīte, Katrīna Anna Vīgante, Dace Maslovska, Līga Isajeva, Zane Neimane, Klaudija Brežģe un Signe Aizupiete.

Dziesma iedziedāta ukraiņu valodā, vārdus atdzejojis Latvijas Radio 5 – Pieci.lv vadītājs, dziesminieks Kārlis Kazāks. Stīgu un perkusiju aranžējums – Oleksands Ohnivets, skaņu inženieris – Oleksijs Dudčenko (Oleksii Dudchenko). Dziesmas video veidojusi Latvijas Televīzija. Videoklipa producente – Agnese Ēķe-Cēsiniece, režisore – Zane Gargažina, bet operators Mārtiņš Šalmis.

 

Dziesmas “Nesalaužamā” videoklips pieejams šeit:

 

Par labdarības maratonu "Dod pieci!" 2022

Solidarizējoties ar ukraiņu tautu, kas Krievijas sāktā kara dēļ spiesta doties bēgļu gaitās, sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad aicinās sabiedrību atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv nonāks Ārkārtas palīdzības fondā, lai sniegtu tiešu palīdzību bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. Sabiedriskie mediji caur „Dod pieci!” formātu turpinās izgaismot Ukrainas kara bēgļu traģiskos stāstus, mudinot palīdzēt bēgļiem cieņpilni izdzīvot laiku, kurā piespiedu kārtā nācies pamest savu ģimeni, mājokli, skolu, darbu.. it visu ierasto.