Labdarības maratona norises otrajā dienā – 17. decembra vakarā Latgales vēstniecībā GORS, pirmo reizi “Dod pieci!” vēsturē notiks arī īpašs labdarības koncerts ar grupas “Carnival Youth”, repera anša, “Tautumeitu”, apvienības “Latgalīšu reps”, grupas “Citi Zēni”, kā arī “Shakima Trio”, kurā apvienojušies ukraiņu mūziķe Shakima Garunts, Jānis Ruņģis un Ainārs Majors, dalību.

„Nolēmām labdarības maratona “Dod pieci!” koncertu simboliski rīkot tieši Rēzeknē, lai veicinātu sabiedrības iesaisti ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam arī Latvijas reģionos, tai skaitā, arī Krievijas pierobežā. Priecājos, ka vairāki izcili Latvijas mūziķi atsaucās šim aicinājumam, un mums šogad būs vēl viens veids, kā papildināt ziedojumu maciņu,” stāsta  Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošais direktors un labdarības maratona „Dod pieci!” aizsācējs Latvijā Toms Grēviņš.

 

Labdarības koncerts apmeklētājiem ir pieejams par ziedojumu vismaz 5 eiro apmērā dodpieci.lv mājaslapā, aktivizējot papildu funkciju – ziedojums pret koncerta apmeklējumu (līdzīgi kā ziedojums pret dziesmu). Vietu skaits ierobežots.

 

Koncertu vadīs „Dod pieci!” ilggadējais dīdžejs Magnuss Eriņš un skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš, kurš, turpinot pērn aizsākto iniciatīvu, arī šogad aktivizēs ziedojumus reģionos un koncerta dienā būs pieveicis 42 km distanci Rēzeknē.

 

“Dod pieci!” labdarības koncertu būs iespējams vērot LTV1 tiešraidē, kā arī klausīties Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un Latvijas Radio 1 ēterā, skatīties sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī Pieci.lv Facebook un Youtube kanālu tiešraidēs.

 

Par labdarības maratonu "Dod pieci!" 2022

Solidarizējoties ar ukraiņu tautu, kas Krievijas sāktā kara dēļ spiesta doties bēgļu gaitās, sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad aicinās sabiedrību atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv nonāks Ārkārtas palīdzības fondā, lai sniegtu tiešu palīdzību bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. Sabiedriskie mediji caur „Dod pieci!” formātu turpinās izgaismot Ukrainas kara bēgļu traģiskos stāstus, mudinot palīdzēt bēgļiem cieņpilni izdzīvot laiku, kurā piespiedu kārtā nācies pamest savu ģimeni, mājokli, skolu, darbu.. it visu ierasto.