"5 zem 25" ir podkāsts par pieciem šobrīd ietekmīgākajiem Latvijas jauniešiem. Tas ir veidots Latvijas Radio 5 – Pieci.lv podkāstu fabrikas ietvaros, kuras pirmais veikums bijis ļoti veiksmīgs – podkāsts "Runājam par skriešanu ar Tomu Grēviņu" kļuva par hitu skriešanas entuziastu vidū.

"Podkāsts "5 zem 25" būs īpaši interesants gados jauniem cilvēkiem. Ceram, ka tas iedvesmos jauniešus sekot savam dzīves aicinājumam un palīdzēs meklēt veidus, kā tikt līdz izcilībai," norāda Latvijas Radio podkāstu redaktors attīstītājs Andrejs Siliņš.

Raidieraksta balss un vadītāja ir Latvijas Radio 5 – Pieci.lv "Rīta radio" ētera personība un digitālā satura veidotāja Lota Ulmane. Sarunas laikā viņa uzzina, kāds bija šo jauniešu ceļš līdz panākumiem un kādi būs viņu nākamie soļi un plāni.

"Man patīk iepazīties ar ambicioziem cilvēkiem, jo, tieši klausoties citu veiksmes stāstos, es iegūstu motivāciju veidot pati savus. Pēdējā laikā es esmu satikusi vairākus talantīgus un mērķtiecīgus jauniešus. Es gribēju uzzināt maģisko formulu, kā viņi, esot tik jauni, ir sasnieguši tik daudz. Vai tas ir iedzimts talants, grūta darba rezultāts vai vienkārši veiksme, atrodoties pareizajā vietā un pareizajā laikā? Tā radās podkāsts "5 zem 25". Tie ir stāsti, ko es nevarēju paturēt tikai sev, jo tie parāda, ka neviena sapnis nav nesasniedzams," stāsta podkāsta "5 zem 25" vadītāja Lota Ulmane.

Podkāsta "5 zem 25" paredzētas piecas epizodes, kurās piedalīsies divkārtējā Eiropas volejbola čempione un olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvēja Tīna Graudiņa, epidemiologs, pasaules olimpiāžu uzvarētājs un Keimbridžas doktorantūras students Ņikita Trojanskis, profesionālās līgas e-sportists Mareks Gaļinskis, viena no Latvijas populārākajām digitāla satura veidotājām Paulīne Paucīte un "Spēlmaņu nakts" godalgotais aktieris un režisors Klāvs Kristaps Košins.

"Es šobrīd esmu ļoti taupīgs laika ziņā. Man ir 24. Tas nozīmē, ka, visticamāk, es gan enerģiski, gan fiziski, gan intelektuāli sasniegšu savu kulmināciju pēc 2–3 gadiem. Tādēļ man ir vēlme līdz saviem 27 izdarīt pēc iespējas vairāk kaut kā laba un oriģināla," atklāj viens no podkāsta "5 zem 25" stāstu varoņiem – epidemiologs Ņikita Trojanskis, ar kuru "5 zem 25" klausītāji un skatītāji varēs iepazīties trešajā epizodē. Savukārt pirmajā epizodē volejboliste Tīna Graudiņa atklāj savas veiksmes noslēpumus.

 

"5 zem 25" pirmā epizode ar Tīnu Graudiņu jau ir pieejama populārākajās straumēšanas vietnēs, savukārt, jauna epizode iznāks katru ceturtdienu 5 nedēļu garumā:

Podkāsta producents ir Valters Aišpurs, multimediālā materiāla veidotājs Tomass Beķeris. Asistēja – Annija Zeihmane, Diāna Juhņēviča un Pauls Smiltiņš.