Tu esi ieguldījis darbu un pabeidzis savu dziesmu. To noteikti jādzird citiem, vai ne? Lai nosūtītu dziesmu radio, tev nepieciešama e-pasta adrese un nedaudz darba. Šie ir mūsu ieteikumi, lai tava dziesma veiksmīgi sasniegtu radio staciju!

  1. Pārliecinies, ka tavā dziesmā nav lamu vārdi, vai, ja tie ir, tad sagatavo radio stacijai draudzīgu versiju bez tiem!
  2. Apdomā, vai skaņdarbs atbilst radio formātam. Parasti dziesmu radio versiju garumi variē ap 3 minūtēm, taču tas nav obligāts nosacījums. Centies dziesmas radio versijā iekļaut svarīgāko no tās, garo versiju pataupot albumam.
  3. Tev ir viena reize, lai atstātu pirmo iespaidu! Dziesmā to dara tās ievads, tādēļ neliec klausītājam gaidīt pārāk ilgi, līdz tajā parādās vokāli vai vērtīgākās tēmas. 
  4. Kad audio ir miksēts un māsterēts, laiks to izsūtīt radio stacijām. Ir svarīgi audio failu nosaukt pareizi, piemēram, “Grupas nosaukums - Dziesma”. Pārlieku daudz vai, tieši pretēji, par maz informācijas nosaukumā saņēmējam radīs liekas galvassāpes. Piemēram, “Grupas nosaukums (Jānis, Māris, Zane, Anna) - Dziesma (jaunā versija, labots mikss, māsters 29. marts, skan labāk, fināla versija)” ir labs paraugs tam, kā nedarīt!
  5. Dziesmu pievieno WAV vai 320kbps mp3 formātā.
  6. Ja vēlies dziesmu iesūtīt Latvijas Radio 5, tad esam parūpējušies par ērtu dziesmu iesūtīšanas rīku, kurā vari ievadīt svarīgāko informāciju. Rīks pieejams te!
  7. Dziesmas aprakstā iekļauj informāciju par sevi vai grupu, taču neizplūsti garās esejās un raksti tikai nozīmīgāko. Tava uzvara bērnu un jauniešu vokālajā konkursā 2009. gadā nav tik svarīga kā nesenākie nopelni, piemēram, dziesmas iekļūšana kādas radio stacijas rotācijā. Nav slikti, ja aprakstā dod saiti uz grupas vai izpildītāja sociālo tīklu kontiem.
  8. Atceries ziņai pievienot arī dziesmas vāka bildi vai publikācijas foto.

Kas vēl? Pirms sūtīt dziesmu radio, ir vērts to iedot paklausīties plašākam cilvēku lokam, kas spētu sniegt godīgu vērtējumu – vai dziesma ir gatava lielajam iznācienam.

Un tagad gan – ja zini, ka tava dziesma atbilst un ir gatava Latvijas Radio 5 ēteram, droši aizpildi dziesmas iesniegšanas anketu un ļauj mums par to uzzināt!