Tu esi ieguldījis darbu un pabeidzis savu dziesmu. Tai noteikti jādzird citiem, vai ne? Lai nosūtītu dziesmu radio stacijai, tev nepieciešama e-pasta adrese un nedaudz darba. Šie ir mūsu 10 ieteikumi, lai tava dziesma veiksmīgi sasniegtu radio staciju!

  1. Pārliecinies, ka tavā dziesmā nav lamu vārdi, vai, ja tie ir, tad sagatavo radio stacijai draudzīgu versiju bez tiem!
  2. Apdomā, vai skaņdarbs atbilst radio formātam. Parasti dziesmu radio versiju garumi variē ap 3 minūtēm, taču tas nav obligāts nosacījums. Centies dziesmas radio versijā iekļaut svarīgāko no tās, garo versiju pataupot albumam.
  3. Tev ir viena reize, lai atstātu pirmo iespaidu! Dziesmā to dara tās ievads, tādēļ neliec klausītājam gaidīt pārāk ilgi, līdz tajā parādās vokāli vai lead skaņas. Gandrīz visi mūziķi var nospēlēt 4 akordu secību, apdomā, vai tas ir interesantākais veids kā iesākt konkrēto skaņdarbu.
  4. Kad audio ir miksēts un māsterēts, laiks to izsūtīt radio stacijām. Ir ļoti svarīgi audio failu nosaukt pareizi, piemēram, “Grupas nosaukums - Dziesma”. Pārlieku daudz vai, tieši pretēji, par maz informācijas nosaukumā saņēmējam radīs liekas galvassāpes. Piemēram, “Grupas nosaukums(Jānis, Māris, Zane, Anna) - Dziesma (jaunā versija, labots mikss, māsters 29. marts, skan labāk, fināla versija)” ir labs paraugs tam, kā nedarīt!
  5. Dziesmu sūti WAV vai 320kbps mp3 formātā.
  6. Ja grasies dziesmu nosūtīt vairākām radio stacijām vienlaicīgi, tad sūti tos kā atsevišķus e-pastus vai adresātus pievieno BCC logā (jā, nevis cc, bet bcc!)
  7. Ziņā iekļauj informāciju par sevi vai grupu, taču neizplūsti garās esejās un raksti tikai pašu nozīmīgāko. Tava uzvara bērnu un jauniešu vokālajā konkursā 2009. gadā nav tik svarīga kā nesenākie nopelni, piemēram, dziesmas iekļūšana X radio stacijas rotācijā. Nekautrējies būtiskāko informāciju izcelt treknrakstā.
  8. Nosūtot dziesmas audio failu, labāk pievieno to failu glabāšanas serverī (google drive, dropbox, files.fm u.tml.). Audio faili, kas pievienoti kā pielikumi, aizņem mūsu pastkastīšu dārgo vietu. Neraksti, kur var noklausīties jaunāko dziesmu - vienkārši pievieno saiti uz to. 
  9. Atceries ziņai pievienot arī dziesmas vāka bildi, publikācijas foto un grupas vai mākslinieka soc. tīklu kontus.
  10. Nekautrējies par sevi atgādināt! Mēs ik nedēļas saņemam daudz mūzikas, tādēļ reizēm kāda ziņa pasprūk garām. Varbūt nezvani jau nākmajā dienā, bet zini, ka tas nav rupji 1-2 nedēļas pēc ziņas izsūtīšanas atgādināt par sevi.

Papildus viens ieteikums no Pieci.lv mūzikas redaktora, kas var palīdzēt skaņdarba sagatavošanā un publicēšanā:

“Mans ieteikums ir nesasteigt dziesmas pabeigšanu! Atrodi cilvēkus, kuri sniedz atklātu viedokli par tavu darbu, jo mammām un draugiem tava mūzika 9 no 10 reizēm patiks. Ņem vērā pamatotu kritiku un uzlabo skaņdarbu pēc vajadzības. Kad jūti, ka tavā lādītē ir sakrājušās gana daudz dziesmas, sāc plānot grafiku to izdošanai un parādīšanai pasaulei. Ja radio stacija sāks spēlēt tavu dziesmu un klausītājiem tā patiks, visi gaidīs nākamo skaņdarbu - ilgstoša klusēšana pēc veiksmīgas dziesmas izdošanas liks cilvēkiem par tevi aizmirst un tāds visticamāk nav tavs mērķis!”

Ceram, ka šis tev noderēs, lai iepazīstinātu ar savu mūziku radio klausītājus! Atceries, mums, Latvijas Radio 5 - Pieci.lv, savu mūziku sūti uz adresi muzika@latvijasradio.lv !