Sergejs Timoņins izcēla savas mīļākās mūziķu biogrāfiskās filmas gadījumā, ja tev nav vairs ko skatīties:

1. "Amadejs" ("Amadeus")

Neticams stāsts par mūzikas ģēniju Volfgangu Amadeju Mocartu, kuru stāsta viņa laikabiedrs un lielākais sāncensis Antonio Saljēri. Šī režisora Miloša Formana ("Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu") vēsturiskā kostīmdrāma savulaik uzspridzināja kinopasauli ar savu vērienīgumu un uzmanību pret detaļām, kas rezultējās 8 (!) "Oskara" balvās, tajā skaitā par labāko filmu, režisoru, galvenās lomas atveidotāju un grimu!

 

2. "The Doors" ("The Doors")

Olivers Stouns devās karot uz Vjetnamu kā brīvprātīgais – divreiz. Tādēļ nav nekāds brīnums, ka tieši šim skandalozajam (viņa izteicienu dēļ) režisoram uzticēja veidot filmu par supergrupu, kuras mūziku bieži vien asociē ar šo militāro konfliktu – “The Doors”. Bet tas, ka tās līderi Džimu Morisonu atveidoja viens no savas paaudzes izcilākajiem aktieriem Vels Kilmers, ir necerēta veiksme mums, skatītājiem. Divas ar pusi stundas Vela Kilmera, Megas Raienas, Maikla Medsena, Kaila Maklahlana, Igija Popa (!) un, protams, “The Doors” kompānijā!

 

3. “Sirds robeža” ("Walk the Line")

Reti kura mūziķa dzīvesstāsts ir tik ļoti piemērots lielajam ekrānam kā Džonija Keša – triumfi un kritieni, slava un aizmirstība, mīlestība un mūzika, viņš piedzīvoja visu! Tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka filma par šo mūziķi izpelnījās ne mazākus nopelnus – gan pateicoties Vakīna Fīniksa un Rīzas Viterspūnas (“Oskara” balva) izcilajiem sniegumiem, gan režisora Džeimsa Mengolda (“Logans”) darbam. Filmā redzēsiet arī tādas mūzikas leģendas kā Elviss Preslijs, Džerijs Lī Luiss, Rojs Orbisons un citus.

 

4. "Straight Outta Compton" (“Straight Outta Compton”)

Hiphops jau sen ir kļuvis par dominējošo žanru populārajā mūzikā, kura attīstībai mēs esam sekojuši līdzi, to vienkārši klausoties, – katram ir savi hiphopa varoņi, bet repa apvienību NWA pazīst visi. Filmā "Straight Outta Compton" satiksim visus, kuri stāvējuši klāt grupas izveidei, - Ice Cube (ar dēlu), Dr. Dre, 2Pac, Snoop Dogg un daudzus citus. Asi, brutāli patiesi un neticami izklaidējoši – īsts hiphopa grāvējs!

 

5. "Bohēmista rapsodija" ("Bohemian Rhapsody")

Lai gan filma ar līkumu apiet svarīgām Fredija Merkūrija dzīves detaļām (Sašas Barona Koena neīstenotajā versijā mums solīja kokaīna orģijas ar punduriem), vienu tā sabojāt nespēja – un tā ir ģeniālā grupas "Queen" mūzika. Atzinīgi novērtējam Rami Maleka sniegumu (par kuru viņš saņēma "Oskaru"), dziedam līdzi un tad ienirstam “Wikipedia”, “YouTube” u.c. dzīlēs, sākot jau ar paša “Live Aid” koncerta ierakstu!