Latvijas Radio 5 – Pieci.lv aicina augusta pēdējā piektdienā, 31. augustā, svinēt Grupu kreklu dienu un godināt savus mīļākos mūzikas izpildītājus!

Šajā dienā ikviens mūzikas cienītājs tiek aicināts, ikdienas gaitās dodoties savas mīļākās mūzikas grupas vai solo mākslinieka T-kreklā, fiksēt to fotogrāfijā un dalīties ar to sociālajos medijos, izmantojot tēmturi #GrupuKrekluDiena. Fanu kreklu izvēle ietekmēs Pieci.lv ēterā skanošo dziesmu un izpildītāju izvēli.

„Grupu kreklu diena ir kas tāds, ko mūsu mīļākie mūziķi jau sen bija pelnījuši! Svinot šos svētkus, dižojamies ne tikai ar savu mūzikas gaumi, bet arī pievēršam uzmanību mūziķu spējai radīt zīmolus, kas mūsu dzīvē nu jau ieņem tikpat lielu lomu kā iecienītākās limonādes vai radiostacijas. Bieži grupas savus kreklus laiž klajā ierobežotā metienā, un leģendāri mūziķi līdz mūsdienām paguvuši jau faniem nodot tūkstošiem dažādu dizainus - tas arī šajā tradīcijā ir visaizraujošākais, dienas garumā mēs visi ieraudzīsim tādus grupu kreklus, kādus vēl nekad iepriekš nebūsim redzējuši!” stāsta Pieci.lv DJ un idejas autors Toms Greviņš.

Grupu kreklu dienas tradīcija Latvijā aizsākta pērn, saņemot ievērojamu fanu atsaucību. Ar tēmturi #GrupuKrekluDiena sociālajos medijos tika publicētas teju 300 bildes.

Šādas akcijas norisinās arī citur pasaulē. Lielbritānijā to 2007. gadā aizsāka BBC6 kanāla vadītājs Stīvs Lomaks (Steve Lamacq), aicinot klausītājus uz darbu doties savā vecajā mīļākās grupas kreklā, publicēt šīs bildes sociālajos medijos un tādējādi tieši ietekmēt viņa spēlētās mūzikas izvēli Kreklu dienas ietvaros. Savukārt Austrālijā Grupu kreklu diena tiek izmantota īpaši austrāliešu mūzikas atbalstīšanai, un radio klausītāji tiek aicināti publicēt bildes tieši ar austrāliešu mākslinieku krekliem.

Pieci.lv komanda iedvesmu tradīcijai guva no kaimiņiem - Igaunijas sabiedriskā medija popmūzikas radio „Raadio 2”. Jāteic, ka te ir mūsu iespēja valstiskā līmenī pārspēt igauņus, jo mēs varam košāk, plašāk, skaļāk!