Šīs nav debates! Spēlē "Politiskā pieccīņa" neierastā formātā tiekas Eiroparlamenta deputāta amata kandidāti. Latvijas Radio 5 sagatavotie pārbaudījumi atklāj, kuri politiķi spēj sastrādāties ar tiem, kuru uzskati un partiju programmas atšķiras.

Politiķi spēlē zīmē viens otram uz muguras, kopīgi atšifrē somiski izteiktas frāzes, pārbauda zināšanas par Eiropas Savienību, atklāj savu pārstāvēto politisko spēku vērtības un strīdas viens ar otru un spēles vadītājiem – raidījuma "Citi rīti" vadītāju Jāni Pētersonu un Latvijas Radio 5 galveno redaktoru Tomu Putniņu. 

"Politiskajā pieccīņā" aicināti piedalīties tie deviņi politiskie spēkus, kas martā veiktajā SKDS aptaujā par iespējamo balsojumu Eiroparlamenta  vēlēšanās bija vispopulārākie. Spēle ierakstīta 9. maijā, un tie tobrīd bija jaunākie pieejamie reitingi. Dalībnieku skaits spēlē ir simbolisks – no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlēs deviņus deputātus.

Lai nodrošinātu dzimumu līdzsvaru, Latvijas Radio lozēja, kuram politiskajam spēkam spēlei jādeleģē vīrietis, kuram – sieviete. Spēles dalībniekus izvēlējās politiskie spēki.

Spēlē piedalās Rihards Kols (NA), Dace Melbārde (JV), Elīna Pinto (P), Leontijs Morozs (LPV), Pāvels Kuzmins (ST!), Ivars Ijabs (LA), Ieva Taranda (AS) un Jūlija Stepaņenko (SV). Spēlē bija jāpiedalās arī Regīnai Ločmelei (S), taču partijas birojs stundu pirms spēles ieraksta atsauca viņas piedalīšanos un citu pārstāvi nedeleģēja.

Ar kuriem kandidātiem tavs viedoklis sakrīt, uzzini LSM.lv "Kandidātu šķirotavā"