“Rīta radio” komanda – Toma Putniņa, Lotas Ulmanes un Elīnas Baltskaras sastāvā – 17. augusta ētera laikā iepazinās ar piena paku regati un nolēma, ka arī Latvijas Radio 5 - Pieci.lv jāpiesaka savs vārds šajā disciplīnā. Pāris stundu laikā ar klausītāju palīdzību tika atrastas ne tikai piena pakas, bet arī inženieris plosta plāna izstrādei un palīdzīgas rokas tā būvēšanai.

Pateicoties klausītāju un kolēģu atbalstam, radošiem risinājumiem un ieguldītajam darbam, komanda sasniedza savu mērķi un aizvadītajā nedēļas nogalē devās pirmajā izbracienā ar pašu būvēto plostu.

“Lai arī sākumā biju skeptisks par mūsu plosta konstrukciju un to, vai tas spēs mūs noturēt virs ūdens pēc pusdienu notiesāšanas, rezultāts izvērtās grandiozs. Aprēķini perfekti, sajūtas neaprakstāmas un atziņa tik viena - šis ir viens mazs plosts cilvēkam, bet milzīga inovācija cilvēcei,” stāsta Toms Putniņš, komandas kapteinis. Savukārt Lota Ulmane savas emocijas par piedzīvoto raksturo, sakot, ka “Esmu patiesi priecīga par mūsu komandu. Jau iepriekš bija ideja par rekorda uzstādīšanu, taču šo neviens no mums sākotnēji neplānoja. Tikai saliekot prātus kopā bija iespēja ūdenī palaist to, ko palaidām.“

Pēc pirmā brauciena komanda ir nolēmusi nākamajā vasarā pacelt latiņu augstāk un izveidot plostu, kas būtu spējīgs uzņemt visus Pieci.lv kolēģus. Elīna Baltskara uzsver, ka šis ir tikai sākums: “Mūsu plosta āķis ir nolaidies lūpā, jo uzreiz pēc brauciena sākām plānot nākamā plosta būvniecību, kas bez šaubām būs krietni grandiozāks un pārsteigs ikvienu klausītāju!”

“Rīta radio” Pieci.lv ēterā skan darba dienās no plkst. 6.00 līdz 9.30, katru rītu piedāvājot kļūt par liecinieku cilvēcīgām sarunām un pārsteidzošām avantūrām.