Otrdienas rītu Latvijas Radio 5 iesākam ar sarunām par makšķerēšanu un Latvijas izlases izcīnīto devīto vietu Karpu makšķerēšanas pasaules čempionātā. Kopā ar klausītājiem tiek apspiestas "lietas, ko drīkst teikt par makšķerēšanu, taču ne par potenciālā partnera aplidošanu" un noskaidrojam, ka, ja Agnese Pētersone un Jānis Pētersons būtu suņu šķirnes, tad visticamāk abi būtu kādas enerģiskās šķiernes pārstāvji. Viesos studijā Chris Noah un Mārcis Jukumsons, kas stāsta par savu jaunāko singlu "Cik tālu vēl?" un koncertu kultūrvietā "Tu Jau Zini Kur" 28/09/2023. Viņi min dziesmas pēc to melodijām un vērtē dienas īsdziesmu, kura veidota no aktiera Andra Bērziņa komentāriem intervijā ar Arni Krauzi LR1 raidījumā "Krustpunktā".

Vārda dienas

Gundars, Knuts, Kurts

Laika prognoze

Mākoņains laiks, +18...20

Svarīgākās dienas ziņas

  • Šodien valdībā sāks skatīt valsts 2024.gada budžeta projektu. Par budžeta prioritātēm tika panākta vienošanās jau valdības veidošanas laikā -  tās ir iekšējā un ārējā drošība, veselības aprūpe un izglītība.

  • Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē paredzēts spriest par izmaiņām otrās svešvalodas apguves nodrošināšanā skolās. Nozares ministrija rosina pakāpeniski atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves pamatizglītībā. 

  • Drona pazušana Latvijas-Krievijas pierobežā pamatā tiek saistīta ar tehniskiem iemesliem, nevis cilvēka kļūdu. Nacionālie bruņotie spēki ir sazinājušies ar ražotāju, lai uzlabotu drona tehnisko kvalitāti.

Rīta viesis

Chris Noah - dziedātājs un dziesmu autors, nominēts vairākām “Zelta Mikrofona” balvām (Labākā debija, Labākais popmūzikas ieraksts, Gada dziesma), kā arī šī gada Eirovīzijā, Liverpūlē Lietuvu pārstāvēja Chris Noah un latviešu producenta JJ Lush radītā dziesma Stay, kura mūziķes Monikas Linkītes izpildījumā ierindojās augstajā 11. vietā.

Mārcis Jukumsons - dziesmu līdzautors Chris Noah un citiem māksliniekiem

Cits negadījums

Aktieris Andris Bērziņš viesojas Latvijas Radio 1 uz interviju raidījumā "Krustpunkts", kur viņa saruna ar Arni Krauzi izvēršas par ļoti plašu un nedaudz haotisku visu aktiera pārdomu un ticību uzskaitījumu.

Pilnā intervija šeit