Latvijas Radio 5 ēterā viesojas komiķis Jānis Kreičmanis, lai pastāstītu par savu jaunāko izrādi "Pirmās Ūsas", kā arī mūziķis RAUM ar jaunāko singlu "Plēsīgi". Ar klausītājiem tiek noskaidrotas lietas, ko drīkst teikt par apģērbu taču ne par savu partneri, kā arī atskaņota īsdziesma par briežu buļlu baurošanu.

 

Vārda dienas

Ādolfs, Ilgonis

Laika prognoze

No rīta mākoņains, pa dienu skaidrosies, gaiss iesils +19...24

 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Otrdien Valsts robežsardze novērsusi 90 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas robežsargi atturēja 9501 cilvēku

  • Šodien Strasbūrā Eiropas Cilvēktiesību tiesā skatīs sešu Portugāles jauniešu prasību pret 32-ām Eiropas valstīm par nepietiekami ātru emisiju samazināšanu. Prasība iesniegta pret 27-ām Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp arī Latviju.

  • Holivudas scenāristi izbeidz gandrīz piecus mēnešus ilgušo streiku, jo ir panākta vienošanās ar producentu studijām par atalgojumu. Scenāristu streika izbeigšana vēl nenozīmē Holivudas aktieru atgriešanos darbā, jo vēl nav atsāktas sarunas starp filmu studijām un streikojošajiem aktieriem.

 

Rīta viesis

RAUM - mūziķis, grupas Double Faced Eels dalībnieks, taču regulāri manāms arī kā solo mākslinieks. 2021. gadā parakstījis sadarbības līgumu ar Warner Music Baltics, kļūstot par pirmo Warner mākslinieku no Latvijas. Izdevis vairākus singlus, tai skaitā "Jumts brauc", "Turbulence", "Fake love" un šodien viesojoties ar jaunāko - "Plēsīgi"

Jānis Kreičmanis - komiķis, kā arī apvienības "Comedy Latvia" pārstāvis. Jānis ir saņēmis komēdijas gada balvu Grābeklis "Comedy Latvia Gada komiķis 2022” un "Comedy Latvia Gada joks 2023", uzstājies solo izrādēs "Nav Godīgi", "Liels Puika" un jaunāko - "Pirmās ūsas", ar kuru patlaban apbraukā visu Latviju

 

Cits negadījums

Ir gada laiks, kad briežu buļli bauro, tādejādi komunicējot savu gatavību riesta laikam. Taču, kas notiek, kad ziņu sižetu par šo tēmu pārvērš par drum'n'bass īsdziesmu?