Otrdien, 24. oktobrī, Latvijas Radio 5 studijā uz sarunu rīta raidījumā “Citi Rīti” viesojās Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejinieks, lai pastāstītu par “Sporto visa klase” un “Sporto visi”. Savukārt, ar klausītājiem apspriežam dienas jaukās ziņas Latvijā un pasaulē, kā arī dalāmies stāstos par neveiklākajām traumām, kas iegūtas sportojot. Rubrikā “Cits Kompliments” vaicājām klausītājiem, ko var teikt par sporta stundu, bet ne savu partneri. Rubrikā “Dienas negadījums” izskan īsdziesma par blaktīm, kas kopš rudens sākuma sagādā raizes Francijas, it īpaši Parīzes iedzīvotājiem.

 

Vārda dienas

Modrīte, Mudrīte, Renāte

 

Laika prognoze

Mākoņains, vietām lietus, gaisa temperatūra +4...+9

 

Rīta viesis

Uz agrā rīta sarunu programmā “Citi Rīti” ieradies Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kas stāstīja par projekta “Sporto visa klase” norisi, loteriju “Sporto visi!” un kopumā skolēnu sporta dzīves uzlabošanu.

Kārlis Lejnieks

Bijušais latviešu tenisists. Šobrīd Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs.

Pagājušā gada septembra beigās tika atklāta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta “Sporto visa klase” 10. sezona, kurā piedalījās 97 Latvijas skolas. Jaunā projekta sezona aizsāk arī jaunu sezonu loterijā “Sporto visi!”, kurā jau iepriekš noskaidrota tā skola, kas saņēmusi 5000€ finansējumu sporta dzīves uzlabošanai. Finansējumu sporta dzīves uzlabošanai var saņemt jebkura projekta “Sporto visa klase” dalībskola. Pateicoties tiem, kuri piedalās izlozē “Sporto visi!”, divu mācību gadu laikā finansējums 5000€ apmērā piešķirts 75 skolām Latvijā, turklāt 29 no šīm skolām saņēma finansējumu divreiz. Savukārt, jau 110 skolēni piedalījās jauniešu izaugsmes nometnē Personības akadēmija.

 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Asins krājumi Latvijas slimnīcās uz doto brīdi ir kritiski zemi, bet asins pārliešana šobrīd ir nepieciešama ļoti daudziem cilvēkiem. Valsts asinsdonoru centrs lūdz atsaukties teju visu asinsgrupu donorus.

  • Šodien un rīt- Modes nedēļas laikā- Mākslas akadēmijas studenti īstenos Latvijā vēl nebijušu projektu. Viņi radīs tērpu kolekcijas, kam izmantos tekstila šķirošanas konteineros nodotos apģērbus un aksesuārus.

  • Šodien notiks Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" izglītības iniciatīvas "Ziedoņa klase" organizētā konference pedagogiem "Skolotājs ir personība".

 

Dienas jautājums

"Kas ir neveiklākā trauma, ko esi ieguvis sportojot?"

  • Sporta zālē paslīdēju uz tikko izmazgātas grīdas un izmežģīju potīti vēl pat zālē neieejot

  • Meita salauza kājas īkšķi, lēkājot pa piepūšamajām atrakcijām

  • Draugs neveikli apsēdās un salauza kāju

  • Izlēmu ziemā iet ar slidām mājās, lecu pāri žogam un salauzu kāju

 

Jaukās ziņas

  • Floridā bruņurupucis, kas pirms trīs ar pusi gadiem aizbēdzis no mājām, atrasts astoņu kilometru attālumā.

  • Ir lauzts jauns rekords- kāda ferma Lielbritānijā izveidojusi lielāko ķirbju mozaīku par godu Tima Burtona filmai “Murgs pirms Ziemassvētkiem”.

  • Kalifornijā policija uz ielas atradusi pamestu šķūni. Tā arī nenoskaidrojot no kurienes tā nonākusi uz ielas un kam piederoša, policija to aizveda prom.

 

Dienas negadījums

Francijā, it īpaši Parīzē, ir uzradies liels gultas blakšu skaits, kas sagādā lielas raizes iedzīvotājiem.

Rakstu par Francijas iedzīvotāju cīņu ar gultas blaktīm var lasīt šeit