Otrdienā, 31. oktobrī Latvijas Radio 5 studijā, rīta raidījumā "Citi Rīti" tiek apspriesta Visu svēto diena. Rubrikā "Dienas Jautājums"  tiek noskaidroti, kādi būs klausītāju Halovīnu svētku tērpi. Bet studijā ierodas viesi- rokgrupas "Pienvedēja piedzīvojumi" vokālists un basists Māris Žigats un režisors Jānis Orbidāns, lai pastāstītu par mūzikas grupas jauniznākušo dokumentālo filmu. 

 

Vārda dienas

Rinalda, Rinalds, Valts

 

Laika prognoze

Gaidāms apmācies laiks un lietus. Gaisa temperatūra +9...+14

 

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 studijā ir ieradies mūziķis Māris Žigats no grupas "Pienvedēja piedzīvojumi" un režisors Jānis Orbidāns, lai pastāstītu par viņu kopīgi izveidoto jauno dokumentālo filmu par rokgrupas dziesmu tapšanu, uzstāšanos koncertos un draudzības izveidošanos. 

Rokgrupa "Pienvedēja piedzīvojumi"

Dibināta 1994. gadā Sabilē. Tās pamatsastāvs nav mainījies kopš dibināšanas laika. Rokgrupas radošajā krājumā ir tādi albumi kā "1994-2004", "Rīga Ir Gatava", "Tā mēs dzīvojam", "Cilvēks ar trepēm", kā arī singli "Viss kārtībā", "Ejam mājās" un "Nelaiks".

Jānis Orbidāns

Latviešu režisors ar vairāk nekā 15 gadu TV pieredzi. Līdzautors seriāliem "Pa kokas pēdām. Kolumbija", "Briedis pret Briedi" un neskaitāmiem citiem TV projektiem, kā arī viens no kinofilmas "Dzimuši hokejam" autoriem.

 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Amerikas Savienoto Valstu sociālo tīklu milzis "Meta" vakar paziņoja, ka "Facebook" un "Instagram" lietotājiem Eiropā no nākamā mēneša būs iespēja iegādāties abonementu, lai šos sociālos tīklus izmantotu bez reklāmām.

  • Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva 15 punktus, bet Dāvis Bertāns - sešus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlēs, kurās viņu komandas Bostonas "Celtics" un Oklahoma-sitijas "Thunder" uzvarēja.

  • Latvijas Banka šodien izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Latvijas basketbolam 100". Monētas aversā attēlots basketbola grozs ar apzeltītu basketbola bumbu uz groza stīpas, saglabājot intrigu, vai bumba iekritīs grozā. Savukārt monētas reversā attēlota basketbola spēles taktikas shēma.

 

Dienas Jautājums

"Par ko tu šodien pārģērbsies Halovīnā?"

  • "Kā parastais es"

  • "Darbā par ugunsdzēsēju"

  • "Uzvilkšu izejamās drēbes, un tad visi būs šokā"

  • "Plānoju pārģērbties par Lindu Samsonovu"

 

Jaukās ziņas

  • Mičiganā kādā atkritumu konteinera sarūsējušā caurumā iesprūdis jenots, taču drīz vien glābēji viņu atbrīvoja un jenots turpināja savu dienas gaitu.

  • ASV ikgadējā aitu parādē pa pilsētas galveno ielu gājienā izgāja ap tūkstoš aitu.