Pirmdiena, 6. novembris, sākas ar rubriku "Nedēļas Nogales Sasniegumi", kurā kopā ar klausītājiem apspriežam paveikto pēdējo nedēļas dienu laikā. Rubrikā "Dienas Jautājums" stāstam par nedarbiem, kurus sastrādājām vēl bērnībā. Savukārt, rīta ciemiņš ir Miks Galvanovskis, kas pastāstīja par sava jaunākā singla "Par savu zemi saukt" īstenošanas procesu. 

 

Vārda dienas

Leo, Leonarda, Leonards, Leons, Linards

 

Laika prognoze

Apmācies laiks, kā arī lietus. Gaisa temperatūra +7...+11

 

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 raidījuma "Citi Rīti" viesis šodien ir mūziķis un aktieris Miks Galvanovskis, kas ir ieradies, lai pastāstītu par sava jaunākā singla "Par savu zemi saukt" tapšanu, nozīmi un videoklipu.

Miks Galvanovskis

Latviešu mūziķis un aktieris. Savu muzikālo karjeru uzsāka 2015. gadā mūzikas grupā "Ne Citu Rīt", bet gadu vēlāk sācis solo karjeru. Viņa debijas albums tika publicēts 2018. gadā, bet jau gadu velāk tika izdots viņa minialbums "No 2 līdz 5". 2022. gadā viņš piedalījās mūzikas konkursā "Supernova" ar dziesmu "I'm just a Sinner". Viņš ir Vecrīgas naktslokālu barons un Latvijas atpazīstamāko ūsu īpašnieks.

 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Gaidot Lāčplēša dienu, šodien plkst.14:00 Rīgā, laukumā pie Latvijas Kara muzeja tiks iedegts Neatkarības kara piemiņas ugunskurs, kas turpinās degt līdz 11.novembrim.

  • Lielbritānijas Karaliskā monētu kaltuve sākusi tiražēt karaļa Čārlza III ēras monētas. Iedvesma to dizainam gūta no jaunā karaļa iecienītās dabas.

  • Miljardierim Īlonam Maskam piederošais mākslīgā intelekta uzņēmums “X.AI” nedēļas nogalē laidis klajā savu sarunbotu “Grok”. Tas sākotnēji pieejams ierobežotam skaitam “X” abonentu ASV.

 

Dienas Jautājums

"Kas ir tavs lielākais bērnības nedarbs?"

  • "Vietējās captives grupā nočiepām katrs savu klona maizes kukuli."

  • "Laidu ārā trušus no būriem, jo bija žēl, ka viņi paliks par kažokiem."

  • "Saliku krēslu tornīti un uzkāpu uz tā, lai aizsniegtos līdz skapja augšai, kur bija vecāku tolaik dārgā un vērtīgā konču kaste. Visu apēdu."

  • "Netīšām aizgāju tālu no mājām, bet gribēju tikai apskatīties gulbīšus."

 

Jaukās ziņas

  • Izbēguši rukši Konnetikutā jau vairākas nedēļas apsēduši pilsētas iedzīvotājus, regulāri parādoties māju pagalmos un izmīdot zālāju. Kāds vīrietis fiksējis ap 20 rukšu savā pagalmā.

  • Salacgrīvas pusē manīta lāču saime. Cilvēkus aicina lāčiem netuvoties.

  • Denveras “Nuggets” basketbola laukumā atklāta nepareizi novilkta trīs punktu līnija, kas pirms spēles pārkrāsota pareizā attālumā no groza.