Piektdienā, 17. novembrī, par godu gaidāmajai Latvijas 105. dzimšanas dienai pie mums, Latvijas Radio 5 studijā, ierodas vairāki viesi. Raidījuma pirmajā pusē viesojās Lauris Reiniks kopā ar Rūtu Reiniku-Preisu, lai pastāstītu par dziesmu "Dārgakā dāvana". Bet otrajā rīta raidījuma pusē ieradās trīs latviešu komiķi-Kalvis Troska, Kārlis Strautiņš un Kaspars Žilins, kas ir aicināti pastāstīt par komedijas apvienību "Comedy Latvia" un "open-mic" šoviem. Iesākām rītu ar katras piektdienas rubriku "Tavs Rīts- Tava Mūzika", kurā klausītāji iesūtīja savas nodungotās dziesmas. Rubrikā "Nedēļas Nogale" pastāstījām par dažiem pasākumiem, kas notiks tuvākajās trīs dienās.

 

Vārda dienas

Hugo, Uga, Uģis

 

Laika prognoze

Mākoņains laiks, vietām skaidrosies. Vietām neliels slapjš sniegs. Temperatūra -3...+2

 

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 studijā sagaidījām komēdijas apvienību "Comedy Latvia", kas pastāstīja par šo komiķu apvienību, jokiem un open-mic šovu norisi.

Comedy Latvia

2014. gadā dibinātajā pirmā stand-up komēdijas apvienībā Latvijā. Viņi ir atveduši uz saviem šoviem pasaulē atpazīstamus komiķus, kā piemēram, britu stand-up komēdijas leģendu Dilanu Moranu. Viņi, protams, ka stāsta jokus, bet arī vada dažādus pasākumus un balles, kā arī izstrādā mārketinga saturu kompānijām, sākot no sociālajiem tīkliem līdz baneriem.

 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Aizsardzības ministrija ar kampaņu “Iemācies uzvarēt!” aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem līdz 1. decembrim pieteikties valsts aizsardzības dienesta 2024. gada jūlija iesaukumam.

  • Pie Rīgas pils mūra Lāčplēša dienā novietoto sveču pārpalikumus šodien Rīgas 21. vidusskolas pārstāvji skolas telpās sveču izgatavošanas meistarklasē pārstrādās ierakumu svecēs.

  • Lai sagatavotos valsts svētku pasākumiem, Rīgā šodien noteikti satiksmes ierobežojumi. Šovakar plkst. 7 vakarā krastmalā notiks militārās parādes ģenerālmēģinājums.

 

Jaukās ziņas

  • 2019. gadā Francijā kādas sievietes virtuvē atrasts mākslas darbs “Kristus izsmiešana”, kas tagad nogādāts Luvrā. Tas ir pirmsrenesanses Florenciešu mākslinieka Čimabues glezna, kas radīta laikā no 1270. līdz 1280. gadam, kad nebija uzbūvēta pat Parīzes Dievmātes katedrāle. Tā vērtība ir ap 26 miljoniem dolāru.

  • Anglijā noklīduši emu atrasti klaiņojot pa veterinārās klīnikas pagalmu.

  • Britu Kolumbijā policija saņēma zvanu no kāda cilvēka, kas apgalvoja, ka dzird kā kāds sauc pēc palīdzības, pieņemot, ka varbūt kāds ir nokritis no klints. Policijai ierodoties izsaukuma vietā noskaidrots, ka skaņu radījusi kaza.