Piektdienā, 1. decembrī, pie mums ir ieradušies divi mūziķi- dziedātājs RAUM un elektroniskās mūzikas producents Mickeen, lai aprunātos par RAUM dziesmas "Plēsīgi" remiksu. Rīta pirmajā pusē pēdējo reizi pirms "Dod pieci!" maratona iesaistām klausītājus rubrikā "Tavs Rīts- Tava Mūzika". Dienas jautājumā kopā ar klausītājiem apspriedām to, kādas alternatīvo sporta veidu sacensības mēs varētu sarīkot Latvijā.

Vārda dienas

Arnolds, Emanuels

Laika prognoze

Mākoņains un palaikam gaidāma snigšana. Slideni ceļi, un pasliktināta redzamība, lēns vējš un gaisa temperatūra no -4 līdz +1 grādam.

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 ir ieradušies RAUM un Mickeen, kas pastāstīja par savu kopdarbu- dziesmas "Plēsīgi" remiksu.

RAUM

Latviešu mūziķis un dziesmu autors. Darbojas kā solo izpildītājs un arī mūzikas grupā Double Faced Eels. 2021.gadā atklāja savu solo karjeru ar dziesmu "Laimīgāks". Atpazīstams ar saviem citiem singliem, to starpā "Jumts Brauc", "Fake Love" un "Plēsīgi".

Mickeen

Elektroniskās mūzikas producents. 2016.gadā publicēja savu pirmo singlu ar nosaukumu "Different Story". Sadarbojies ar latviešu mūziķiem, to starpā ir Zeļģis, Ods, goča, I Mean Love un citi. Šogad maijā viņš publicēja savu pirmo albumu "Hyalite".

Svarīgākās dienas ziņas

  • Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 9.decembrī plkst.14:00 atklās diriģentam Marisam Jansonam veltītu izstādi "Virsotnes. Marisam Jansonam - 80", kurā būs skatāmas norvēģu mākslinieka Hokona Gulvoga gleznas.

  • Saeima vakar otrajā lasījumā atbalstīja tā dēvēto Stambulas konvenciju – dokumentu, kas vēršas pret vardarbību pret sievietēm un pret vardarbību ģimenē.

  • Ir beidzies pamiera termiņš, par kādu iepriekš bija vienojusies Izraēla un teroristiskais grupējums „Hamās”. Izraēlas Aizsardzības spēki paziņojuši, ka ir atsākuši militārās operācijas un ka ir pārtvērta raķete, kas raidīta no Gazas joslas.

Dienas Jautājums

"Ja 2030. gada ziemas olimpisko spēļu distances nenotiek Siguldā, kādas alternatīvo sporta veidu sacensības mēs varam uzrīkot Latvijā?"

  • Jāgrūž no kalna lejā kamaniņas un uzvar tas, kurš pagūs tās pirmais noķert.

  • Garākā sašliku virtues spraušana vienā minūtē

  • Sacensība, kurš pirmais tiek uz darbu ar sausām kājām

  • Sacensība, kurš nošķūrēs visvairāk sniega

  • Zvejnieku čempionāts uz maksimāli plānas ledus kārtas

Jaukās ziņas

  • Svētdiena 3. decembris plkst. 13:00 - 18:00 notiks Santa Fun Run. Neatkarīgi no tā, vai jūs skrienat, pastaigājaties vai šļūcat visiem būs jautri kopā pavadīt laiku Ziemassvētku vecīšu jūrā, kas raisīs visos milzīgu svētku prieku. Visi Santa Fun Run skrējiena ieņēmumi tiks ziedoti RMHC Latvia - organizācijai, kas sniedz medicīnisko palīdzību Latvijas lauku apvidos dzīvojošiem bērniem.