Ceturtdienā, 7. decembrī, parunājāmies ar viesi Ernu Mariju Poču un Katrīnu Jurkēvicu no mākslas centra "Zuzeum", kas pastāstīja par mākslas tirgus "Zandele" norisi. Savukārt, raidījuma pirmajā pusē sazvanījāmies ar Daigu Laizāni no Latgales "Pīci breinumi" komandas. Parunājām par to, ar kādām sociālā rakstura problēmām jaunieši saskaras Latgalē. Rubrikā "Dienas Jautājums" kopā ar klausītājiem domājām, kādus pasaules rekordus varētu uzstādīt Latvijā līdz 31. decembrim.

Vārda dienas

Anta, Antonija, Dzirkstīte

Laika prognoze

Šodien Latvijā gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, gaisa temperatūra no -6 līdz -1 grādam

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 studijā ieradušās Erna Marija Poča un Katrīna Jurkēvica no mākslas centra "Zuzeum", kas pastāstīja par trešo gadu rīkoto mākslas tirgu "Zandele".

Mākslas tirgus "Zandele"

"Zuzeum" ir 2020.gadā dibināts mākslas centrs. Tā ir vieta, kur iepazīt Latvijas un pasaules laikmetīgo mākslu. Trešo gadu pēc kārtas šajā mākslas centrā norisināsies "Zandele". Šogad ir ieviestas pārmaiņas, jo piedāvājumā būs ne tikai mākslas darbi no Jāņa Zuzāna kolekcijas, bet arī citu Rīgas galeriju un neatkarīgo mākslinieku darbi.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Vācijas vilcienu vadītāji šovakar sāks 24 stundu streiku, kas būs jau ceturto reizi šogad. Sagaidāms, ka streika ietekme rīt apgrūtinās dzīvi tūkstošiem cilvēku, kam nāksies meklēt alternatīvus pārvietošanās veidus.

  • Kompānija "Google" nākusi klajā ar savu jauno mākslīgā intelekta modeli "Gemini", norādot, ka tas pārspēj kompānijas "OpenAI" izstrādāto un lielu popularitāti iemantojušo "ChatGPT" lielākajā daļā testu.

  • ASV žurnāla "Time" titulu "Gada cilvēks" ir izpelnījusies mūziķe Teilore Svifta. Šo titulu izdevums "Time" piešķir vienam vai vairākiem cilvēkiem, kas – pozitīvi vai negatīvi – visvairāk ietekmējuši ziņas aizvadītā gada laikā.

Dienas Jautājums

"Šogad "Dod pieci!" mēģināsim mainīt rekordu par pasaulē garāko labdarības skriešanas stafeti. Kādus vēl pasaules rekordus varētu uzstādīt Latvija?"

  • Pasaulē plānākā piparkūka

  • Pasaulē lielākā sniega kalna izveidošana

  • Uzcelt lielāko sniega personu

  • Lielākā grila ballīte ziemā

  • Garākā lāsteka no TV torņa- 368 metri

Jaukās ziņas

  • Starptautiska Žūrija ir paziņojusi pilsētas, kurām piešķirts Baltijas jūras reģiona kultūras pērles tituls 2024. gadam – no 12 Baltijas jūras reģiona valstu kandidātiem tika izvēlētas Svendborga (Dānija), Ķīle (Vācija), Jākobštate (Somija) un Rūjiena (Latvija).
  • Apstiprināts, ka sākas darbs pie filmas "Maleficenta" trešās daļas.