Trešdien, 10. janvārī, ciemojās izaicinājuma "Neapēd zemeslodi!" vadītāja Lilita Kenta un sportists Nils Jansons, kas pastāstīja par izaicinājuma norisi. Rubrikā "Vislatvijas Sasaukšanās" noskaidrojām, kas ir Latvijas svarīgākā mērce, kur rezultātā trešajā vietā ierindojās sinepes, otro vietu izcīnīja kečups, savukārt, pirmajā vietā ir majonēze. Rubrikā "Dienas Jautājums", balstoties uz ziņu par izsniegto budžetu priekš pēcdoktorantūras pētījumiem, noskaidrojām to, kāds būtu visbezjēdzīgākais zinātniskais pētījums, kurā ieguldīt šādu naudu.  

Vārda dienas

Dorisa, Tatjana

Laika prognoze

Gaidāms atkusnis, brīžiem uzspīdēs saule, nokrišņi nav gaidāmi. Maksimālā gaisa temperatūra 0...+4 grādi.

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 rīta programmā "Citi Rīti" viesojās izaicinājuma "Neapēd zemeslodi!" vadītāja Lilita Kenta un sportists Nils Jansons. Viņi pastāstīja par izaicinājuma norisi. 

Izaicinājums "Neapēd zemeslodi!"

No Jaunā gada ir sācies ikgadējais dabai draudzīgās ēšanas izaicinājums "Neapēd zemeslodi!". Uz doto brīdi tam ir pieteikušies jau vairāk nekā 12 000 cilvēku, un dalībnieku skaits ar katru dienu turpina pieaugt. Dalībnieki sevi izaicina ikdienā patērēt mazāk dzīvnieku un vairāk augu izcelsmes produktu.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Lietuvas policija ir atradusi trīs dienas meklēto deviņus gadus veco meiteni Agotu, kura svētdien izgāja no mājam un pazuda bez vēsts. Viņu meklēja simtiem brīvprātīgo.

  • Latvijas Nacionālajā dabas muzejā šodien norisināsies ikgadējais pasākums, kurā paziņos “Gada dzīvnieku”. Pērn par gada dzīvnieku Dabas muzejs izvēlējās divas Latvijā sastopamās ķirzaku sugas - pļavas ķirzaku un sila ķirzaku.

  • Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers vakar izdarīja vienu rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas mačā, kurā viņa pārstāvētā Vankūveras "Canucks" komanda ar rezultātu 5:2 uzvarēja Ņujorkas "Islanders" vienību.

Dienas Jautājums

"Kāds būtu visbezjēdzīgākais zinātniskais pētījums, kurā ieguldīt valsts naudu?"

  • Pētījums par to, kā līdz galam izprast sievieti

  • Pētījums par to, vai latvieši ir katupeļu vai makaronu ēdāji

  • Pētījums, kurā noskaidros, cik tieši kreisās zeķes ir pazudušas veļas mašīnā

Jaukās ziņas

  • Mūsu kaimiņvalsts Lietuva debitē Eiropas čempionāta rīkošanā, pie kaimiņiem startēs trīs Latvijas daiļslidotāji - Deniss Vasiļjevs un Fedirs Kuļišs vīriešu konkurencē, kā arī Sofja Stepčenko sievietēm.

  • Pēcdoktorantūras pētījumiem Latvijā būs pieejami 39 miljoni eiro līdz 2029. gadam, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā, kuras izstrādātos noteikumus Eiropas Savienības fondu apguvei vakar, 9. janvārī, apstiprināja valdībā.