Otrdien, 16. janvārī, Latvijas Radio 5 raidījumā "Citi Rīti" ciemojās režisore Paula Pļavniece un aktieris Klāvs Mellis. Viņi pastāstīja par kopīgi veidoto izrādi "Garderobisti", kuru drīzumā varēs noskatīties Latvijas Nacionālajā teātrī. Rubrikā "KasKurKoDaraKāpēc?" ar klausītāju palīdzību tika izveidota rīta pasaciņa: "Umpa Lumpa korporatīvā dejoja striptīzu, jo cilvēku resursu daļa tā lika darīt." Rubrikā "Dienas Jautājums" tika apspriests tas, kādus jaukus ieteikumus klausītāji sniegtu desmitgadīgiem sev.

Vārda dienas

Lida, Lidija

Laika prognoze

Šodien snigs, gaisa temperatūra dienā pazemināsies no -12 līdz -7 grādiem.

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 rīta programmā "Citi Rīti" viesojās režisore Paula Pļavniece un aktieris Klāvs Mellis, kas pastāstīja par kopīgi veidoto teātra izrādi "Garderobisti", kuras pirmizrāde gaidāma 25. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Paula Pļavniece

Latviešu režisore. Režisējusi izrādes vairākos Latvijas teātros, to starpā Dailes teātrī, Daugavpils teātrī, Dirty Deal Theatro, Nacionālajā teātrī un citur. 2021. gadā oficiāli pievienojās teātra trupai "Kvadrifrons".

Klāvs Mellis

Aktieris un dramaturgs. Bijis režisors, piemēram, izrādei "Ciešamā kārta", operai "Vēsā" un izrādei bērniem "Savādi cilvēki stāv ļoti savādi". 2017. gadā kopā ar domubiedriem viņš izveidoja neatkarīgo teātra trupu "Kvadrifrons".

Svarīgākās dienas ziņas

  • Latvijas hokeja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras “Canucs” komanda viesos zaudēja Elvja Merzļikina pārstāvētajai Kolumbusas “Blue Jackets” vienībai ar rezultātu 4:3.

  • "Latvijas Radio 2" šodien paziņos 15 „Muzikālās bankas 2023” dziesmas un to izpildītājus, kuri 27.janvārī Daugavpilī sacentīsies par gada vērtīgākās dziesmas titulu.

  • Vēl pirms plkst. 8:00 sniega dēļ Rīgā autobusi un trolejbusi kavējas 20 minūtes, paziņoja "Rīga Satiksme", skaidrojot, ka Rīgā stipri snieg un satiksme kopumā ir palēnināta, līdz ar to rodas kavējumi arī sabiedriskajam transportam.

Dienas Jautājums

"Kādu dzīves gudrību tu vēlētos nodot desmitgadīgam sev?"

  • Cītīgi tīrīt zobus un pieprasīt vecākiem breketes.

  • Domāt par biznesu nevis par ballītēm. Nedaudz pamācīties matemātiku.

  • Nedomāt, ka dzīve pēc 35 gadiem beidzas.

  • Negriezt matu čolku.

  • Satraukties mazāk par sīkumiem.

Jaukās ziņas

  • Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde savā "Facebook" lapā publicējusi 2023. gada populārāko meiteņu un zēnu vārdu TOP 10, minot, ka meitenēm populārākais vārds ir Emīlija, zēniem Olivers.

  • “Emmy” balvu labākās drāmas kategorijā saņēmis seriāls “Succession”, iepriekš godalgu saņemot 2022. un 2020. gadā. Pērn iznāca seriāla ceturtā un noslēdzošā sezona.