Trešdien, 24. janvārī, Latvijas Radio 5 viesojās režisors, producents un scenārists Staņislavs Tokalovs, kurš pastāstīja par seriāla "Padomju džinsi" ideju un tapšanas procesu. Seriāls "Padomju džinsi" sāks ceļu pie skatītājiem 26. februārī. Savukārt, "Vislatvijas Sasaukšanās" noskaidrojām, ka vidējā Latvijas Radio 5 klausītāja iemīļotākais rīta dzēriens ir kafija. Dienas jautājumā aprunājāmies par ģimenes locekļu un radu mīļvārdiem. 

Vārda dienas

Eglons, Krišs, Ksenija, Egle

Laika prognoze

Diena būs apmākusies, gaidāms slapjš sniegs, gaisa temperatūra +2...+4 grādi.

Rīta viesis

Sarunājāmies ar producentu, scenāristu un filmas "Padomju džinsi" režisoru Staņislavu Tokalovu par daudzsēriju spēlfilmas "Padomju džinsi" ideju un tapšanu. 

Seriāls "Padomju džinsi"

Jau kopš pagājušā gada aprīļa bija norisinājusies daudzsēriju spēlfilmas "Padomju džinsi" filmēšana un veidošana, un to kopīgi veido režisori Staņislavs Tokalovs un Juris Kursietis. Seriāls "Padomju džinsi" sāks ceļu pie skatītājiem 26. februārī. Seriāls ir izvēlēts Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā "Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024". Plānotas ir 8 sērijas 55 minūšu garumā.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Šorīt apledojums daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Arī vēlāk dienā braukšanas apstākļi būs apgrūtināti, jo vietām valsts austrumos gaidāms stiprs sniegs, bet rietumos - stiprs lietus.

  • Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns šorīt piedalījās Nacionālās basketbola asociācijas spēlē, kurā viņa pārstāvētā Oklahomasitijas "Thunder" komanda ar rezultātu 111:109 uzvarēja Portlendas "Trail Blazers" basketbolistus.

  • Turcijas parlaments vakar ar lielu balsu vairākumu atbalstīja Zviedrijas uzņemšanu NATO. Tagad Ungārija palikusi vienīgā NATO dalībvalsts, kas vēl bloķē Zviedrijas uzņemšanu aliansē.

Dienas Jautājums

"Kāds mīļvārds ir tavam ģimenes loceklim un radiniekam?"

  • Omes vārds ir Mārīte, tādēļ saucam viņu Bizīte

  • Vecmāmiņa ir Ļūļa un vecvecmāmiņa ir Vecā Ļūļa

  • Ocaca un Papītis

  • Vecvectēvs ir bijis Papapiņš

  • Edžulis

Jaukās ziņas

  • Dabas muzejā sestdien, 27. janvārī, notiks pasākums ģimenēm par stirnām. Ģimenes dienā interesenti varēs apmeklēt pasākumu "Stirna un citi pārnadži", kurā tuvāk iepazīt šo dzīvnieku ārējā izskata un ķermeņa uzbūves īpatnības, pētot, kādi ir to ragi, zobi, galvaskauss un pēdu nospiedumi.

  • Roudailendā dzīvnieku patversme piedāvā Valentīna dienas akciju, kur par samaksu tiek izveidota bilde ar bijušā vārdu, kas uzrakstīts no kaķu izkārnījumiem.