Otrdien, 30. janvārī, Latvijas Radio 5 raidījumā "Citi Rīti" viesojās nākamie trīs dziesmu konkursa "Supernova" pusfinālisti. Pirmie par savu dziesmu "Na Chystu Vodu" pastāstīja mūzikas grupas "Funkinbiz" izpildītāji. Turpinājumā mūziķis Alekss Silvers pastāstīja par savu dziesmu "For The Show". Un šodien pēdējā ciemojās dziedātāja Patrīcija Spale ar dziesmu "Heaven’s Raining Down on Me". Rubrikā "Kas?Kur?KoDara?Kāpēc?" kopā ar klausītājiem tika izveidota rīta pasaciņa: "Tatjana Ždanoka Valsts valodas centrā cenšas izrunāt vārdu "kakis", jo "kakis" viņai piečurāja "cibas"."

Vārda dienas

Pārsla, Tīna, Valentīna

Laika prognoze

Gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, gaisa temperatūra no +2...+3 grādi.

Rīta viesis

Šodien studijā sagaidīti trīs dziesmu konkursa "Supernova" pusfinālisti- izpildītāji no grupas "Funkinbiz", dziedātājs Alekss Silvers un dziedātāja Patrīcija Spale.

"Funkinbiz"

Supernovas pusfinālisti, kuri ir latviešu/ukraiņu mākslinieki. Nākot no "Breakdance" un "Hip-hop" kultūras, viņi savā mūzikā apvieno dažādus mūsdienīgus elementus.

Alekss Silvers

Mūziķis, producents un vokālais pedagogs. Guvis atzinību, piedaloties televīzijas šovos Latvijā un ārvalstīs. Divkārt ir sasniedzis pusfinālu Eirovīzijas nacionālajā "Supernova" atlasē. Šogad viņš uzstāsies ar savu dziesmu “For the Show”.

Patrīcija Spale

Viņas mūzikas karjera iesākās jau bērnībā. Viņa ir piedalījusies dažādos dziedāšanas konkursos Baltijas valstīs un citviet pasaulē, piemēram 2023. gada šovā “X Faktors”, taču šogad viņa ir pusfināliste dziesmu konkursā “Supernova”.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Saeimas Juridiskās komisijas sēdē paredzēts skatīt jautājumu par audzinoša rakstura pies-piedu līdzekļu piemērošanu bērniem. Tas īpaši aktualizējies pēc traģēdijas Jūrmalā, kur kriminālatbildības vecumu nesasniedzis pusaudzis nodūra vienaudzi.

  • Kristapa Porziņģa pārstāvētā Bostonas „Celtics” šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā ar 118:112 pārspēja Ņūorleānas „Pelicans” komandu. Porziņģis potītes savainojuma dēļ izlaida otro spēli pēc kārtas.

  • Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pēc trenera lēmuma neizgāja laukumā NBA spēlē, kurā viņa pārstāvētā Oklahomasitijas "Thunder" mājās ar rezultātu 101:107 zaudēja Minesotas "Timberwolves" basketbolistiem.

Jaukās ziņas

  • Latviešu dizainers Germans Ermičs ieguvis žurnāla "Wallpaper*" dizaina balvu par labāko sirreālistisko interjera dizainu. Katru gadu vadošais britu interjera, arhitektūras un dzīvesstila žurnāls "Wallpaper*" nominē un piešķir dizaina balvu par labāko sirreālistisko interjera dizainu, konkursa vērtējumā iekļaujot mēbeles, interjera aksesuārus, telpas apgaismojumu u.c.

  • 2. februārī ar dažādām publiskām aktivitātēm tiek atzīmēta Pasaules mitrāju diena. Latvijā tematiskās aktivitātes plānotas visa februāra garumā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē , norādot, ka ikviens aicināts piedalīties kopumā 19 dažādos pasākumos: mitrāju nodarbībās, pārgājienos, talkā, Niedru festivālā, kas palīdzēs izprast mitrāju veidus un nozīmi ikviena cilvēka dzīves kvalitātes nodrošināšanā.