Trešdien, 31. janvārī, Latvijas Radio 5 rīta raidījumā "Citi Rīti" ciemojās nākamie trīs dziesmu konkursa "Supernova" viesi. Pirmie raidījuma ciemiņi bija izpildītāji no grupas "B/H" ar savu dziesmu "Amsterdam". Turpmāk aprunājāmies ar dziedātāju Agnesi Rakovsku, kura pastāstīja par savu dziesmu "AI". Savukārt, trešais viesis ir "Supernova" pusfinālists Edvards Strazdiņš ar savu dziesmu "Rock n' Roll Supernova". Savukārt, rubrikā "Vislatvijas Sasaukšanās" noskaidrojām, ka vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs dod priekšroku "sāļvirai" jeb soļankai, "biešviras" jeb biešu zupas vietā.

Vārda dienas

Tekla, Violeta

Laika prognoze

Daudzviet gaidāms lietus, gaisa temperatūra no +1 līdz +4 grādiem.

Rīta viesis

Šodien aprunājāmies ar trīs dziesmu konkursa "Supernova" pusfinālistiem- mūzikas grupu "Bad Habits" jeb "B/H", dziedātāju Agnesi Rakovsku un mūziķi Edvardu Strazdiņu.

Grupa "B/H"

Tā ir grupa, kas apvienojās 2015. gadā. Plašākam klausītāju lokam kļuva zināmi pēc dalības konkursā "Supernova 2020" ar dziesmu "Sail With You", kas ieguva piekto vietu finālā. Šogad sagaidām viņus ar jaunāko skaņdarbu, kuru dzirdēsim konkursā “Supernova”.

Agnese Rakovska

Viņa ir dziesmu autore un izpildītāja. Viņa ir zināma arī kā poproka grupas "Triānas parks" soliste. 2017. gadā dziedātāja pārstāvēja Latviju Eirovīzijā ar dziesmu "Line". Šogad dziesmu konkursā “Supernova” viņa uzstāsies ar savu dziesmu “AI”.

Edvards Strazdiņš

Viņš ir dziedātājs un dziesmu autors, kurš nesen uzsācis savu solo karjeru. Viņš izpilda paša komponētas kantrī un popmūzikas dziesmas un ir sadarbojies ar Latvijā plaši pazīstamiem mūziķiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Valsts varētu finansiāli palīdzēt uz bankrota sliekšņa nonākušajai Rēzeknes pašvaldībai ar 5-u miljonu eiro aizdevumu tikai tad, ja pašvaldība būs spējīga sagatavot bez-deficīta budžetu šim gadam.

  • Horvātijā žurnālisti protestē pret valdības ierosināto likumprojektu, kas paredz sodīt par izmeklēšanas informācijas nopludināšanu. Likumprojekta kritiķi to uzskata par uzbrukumu vārda brīvībai un sabiedrības interesēm.

  • Izraēlas armija appludina Gazas joslas tuneļus, lai iznīcinātu pazemes tuneļu tīklu, kuru teroristu grupējums “Hamās” izmantojis uzbrukumu veikšanai pret Izraēlu.

Dienas Jautājums

"Iedvesmojoties no "Gada Vārda 2023", kādi vēl varētu būt latviskoti jaunvārdi ēdieniem?"

  • Putiņkafija jeb cappuccino

  • Apaļmutnieku vieglvira jeb zivju zupa

  • Cukurgroziņš jeb pastel de nata

  • Zīmjzīmis jeb printeris

  • Šokoinficētā laktoze jeb šokolādes piens

Jaukās ziņas

  • Dailes teātris ar izrādi "Rotkho" dodas izpārdotās viesizrādēs uz Parīzes slaveno Odeona teātri. Francijā iecerētas deviņas "Rotkho" izrādes no 31. janvāra līdz 9. februārim, informēja teātra pārstāvji.

  • 30. janvārī, Zviedrijas pilsētā Malmē aizvadīta 68. "Eirovīzijas" dziesmu konkursa izloze, kurā noskaidrojās abu pusfinālu dalībnieki. Zināms, ka Latvijas pārstāvis uz skatuves kāps otrā pusfināla otrajā daļā - 9 maijā. Konkursa lielais fināls notiks 11. maijā.