Ceturtdien, 1. februārī, Latvijas Radio 5 raidījuma "Citi Rīti" viesi ir nākamie trīs dziesmu konkursa "Supernova" pusfinālisti. Aprunājāmies ar dziedātāju Katrīnu Gupalo par viņas dziesmu "The Cat's Song". Nākamā viesojās dziedātāja Saint Levića ar dziesmu "Tick Tock". Un pēdējie šodienas viesi bija duets "Vēstulēs" ar savu singlu "Kur?". Savukārt, rubrikā "Eksotisks ceļojums uz Latgali" sarunājāmies ar Arni Malakovu no "Pīci breinumi" komandas par jaunāko epizodi "Džeza tradīcijas Ventspilī un Rēzeknē". 

Vārda dienas

Brigita, Indars, Indra, Indris

Laika prognoze

Brīžiem līs, gaidāms arī slapjš sniegs, gaisa temperatūra no +1 līdz +4 grādiem.

Rīta viesis

Šodien aprunājāmies ar trīs dziesmu konkursa "Supernova" pusfinālistiem- dziedātāju Katrīnu Gupalo, izpildītāju Saint Levića un mūzikas duetu "Vēstulēs".

Katrīna Gupalo

Viņa ir dziedātāja, dziesmu autore un pianiste. Viņas radītā Ukrainas atbalsta dziesma “Resistance”, kas pulcēja vairāk kā 40 mūziķus guva starptautisku atzinību. Ar dziesmu “Intoxicating Caramel” viņa jau reiz startējusi "Supernova 2018", kur iekļuva pusfinālā.

Saint Levića

Viņa ir dziedātāja, kas ieguva atpazīstamību 2014. gadā, piedaloties šovā "X-Faktors" Ukrainā. Trīs gadus vēlāk viņa piedalījās “Supernova” finālā ar dziesmu "Your Breath". Kopš 2020-tā gada ir laidusi klajā singlus "Blackout", "Tu Tik Tālu" un "Pieradini mani".

Vēstulēs

Duetā "Vēstulēs" ir izpildītāji- Braiens Martinsons un Marta Krampe. Skolā, Skolotāju dienai veltītā koncertā viņi pirmo reizi muzicēja kā duets, taču abi jau kopš bērnības aizraujas ar mūziku, spēlē mūzikas instrumentus un dzied koros. Šogad ir tapis viņu pirmais kopīgais singls ar nosaukumu "Kur?". 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Saeima šodien otrajā lasījumā plāno skatīt grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz bargākus sodus par vairākiem pārkāpumiem ceļu satiksmē - tajā skaitā būs augstāki sodi par ātruma pārsniegšanu.

  • Šodien pirmizrādi piedzīvo klasiķes Rozes Stiebras animācijas filma „Sirds likums”. Tā veidota ciešā sadarbībā ar mākslinieku Alekseju Naumovu, kuram tā ir debija animācijā.

  • No šodienas stājas spēkā jauns vilcienu kustības grafiks Tukuma, Aizkraukles un Skultes virzienā. Akciju sabiedrība "Pasažieru vilciens" norāda, ka šajās līnijās izmaiņas ieviestas, lai novērstu iespējamu kavējumu izraisītas neērtības pasažieriem, kamēr Čehijas uzņēmums "Škoda Vagonka" labo jauno elektrovilcienu defektus.

Jaukās ziņas

  • Janvāra nogalē Rīgas Zooloģiskā dārza speciālisti Baltijas jūrā netālu no Jūrkalnes izlaida pelēko roņu mātīti, kura kā novārdzis mazulis pērnā gada 26. martā tika atrasta Jaundubultu pludmalē un kuru zoodārza darbinieki iesauca par Pūciņu.

  • Siguldas pilsdrupu estrādē 4. jūnijā uzstāsies britu jaunākās paaudzēs rokzvaigzne Yungblud. Gaidāmais koncerts Siguldā ir pirmā Yungblud uzstāšanās Latvijā, tai 5. jūnijā sekos koncerts Viļņā, Lietuvā.