Otrdien, 6. februārī, viesojās grupa "Kautkaili", kas pastāstīja par gaidāmo debijas albuma "Personas kods" mini tūri. Rubrikā "KasKurKoDaraKāpēc?" kopā ar klausītājiem izveidojām rīta pasaciņu: "Pudeļu Pētersons traktorā brauc uz Pētersonu viesnīcu no "Ugunsgrēka", jo dodas satikt visus Bērziņus". Rubrikā "Dienas Jautājums" tika apspriests klausītāju nodotā depozīta rekords eiro izteiksmē. 

Vārda dienas

Dace, Dārta, Dora

Laika prognoze

Gaidāms mākoņains laiks, vietām gaidāms sniegs, maksimālā gaisa temperatūra no +2 līdz -3 grādiem.

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 ciemojās muzikālā apvienība "Kautkaili". Grupas mūziķi, Kristīne Pāže, Didzis Bardo, un Krists Krūskops, pastāstīja par gaidāmo pirmā albuma "Personas kods" mini tūri.

Muzikālā apvienība "Kautkaili"

Viņi ir eksperimentāla soul-pop muzikālā apvienība. Viņu debijas dziesma "Darbs" iznāca jau 2018. gadā, taču pagājušā gada novembrī nāca klajā viņu pirmais debijas albums "Personas kods". Mūzikā viņiem ir svarīgi runāt par sev tuvām tēmām un būt atklātiem savās izpausmēs. 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Šodien Latvijā un daudzviet pasaulē atzīmē “Drošāka interneta dienu”. Atsaucoties centra “Drossinternets lv” aicinājumam, vairāk nekā 150 skolas, bērnudārzi, bibliotēkas, bērnu un jauniešu centri visā Latvijā februārī organizēs izglītojošus pasākumus un aktivitātes.

  • No šodienas līdz piektdienai visā Rīgā plānota ūdensvadu tīklu profilaktiskā dezinficēšana jeb hlorēšana. Veselībai draudus tas nerada, taču ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās, uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni.

  • Šodien godinās labākos Rīgas skolēnus. Pasākums “Rīgas skolēns 2023. Mēs lepojamies!” notiks pirmo reizi. Ikvienai Rīgas pašvaldības skolai bija iespēja izvirzīt vienu skolēnu, kura sasniegtais un paveiktais būtu novērtējams ar pašvaldības apbalvojumu.

Dienas Jautājums

"Kāds ir tavs lielākais depozīta rekords eiro izteiksmē?"

  • Ap 27,00 eur. Katru reizi šāda summa pēc pirts.

  • Ap 47,00 eur.

  • 53,60 eur, jo nododu tikai divas reizes gadā.

  • Nododu depozītā pudeles, taču to naudu ziedoju.

Jaukās ziņas

  • Februāra sākumā notiek Meteņi, kas līdzi nes jautrošanos, maskošanos un ieskandina pavasara tuvošanos. Svinēt gadskārtu maiņu aicina arī Rīgas pašvaldība, piedaloties Meteņdienas svinībās un iejūtoties dažnedažādu maskotu tēlu lomās.

  • Lai godinātu vēsturiskus notikumus, novadpētniece Sarmīte Ozoliņa rosinājusi pārdēvēt Krustpils pagastā Urķērnieku māju tuvumā augošo parasto ozolu (Quercus robur). Līdz ar vēsturnieka skaidrojumu ozolam ar 4,24 metriem lielu apkārtmēru ir dots vārds Trešā bruņotā vilciena ozols, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.