Trešdien, 7. februārī, Latvijas Radio 5 viesojās Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss un basketboliste Anete Šteinberga, lai pastāstītu par visiem jaunumiem un gaidāmajiem notikumiem basketbolā. Rubrikā "Vislatvijas Sasaukšanās" starp dejošanu un dziedāšanu, vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs izvēlējās dejošanu. Dienas jautājumā apspriedām jaunākās ziņas par applūdušo Dīķu ielu, piedāvājot tai alternatīvus nosaukumus.

Vārda dienas

Nelda, Ričards, Rihards, Rišards

Laika prognoze

Diena būs mākoņaina, vietām snigs, gaisa temperatūra no-4 līdz +1 grādam.

Rīta viesis

Aprunājāmies ar Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu un basketbolisti Aneti Šteinbergu par gaidāmajiem basketbola pasākumiem. 

Kaspars Cipruss

Bija spēlējis profesionālos basketbola klubos jau kopš 1998. gada. Bijis arī Latvijas basketbola izlases dalībnieks. Darbojies kā basketbola funkcionārs un aģents, un šobrīd ir ģenerālsekretāra amatā Latvijas Basketbola savienībā.

Anete Šteinberga

2023. gada Eiropas čempionātā viņa bija Latvijas sieviešu basketbola izlases kapteine. Pārstāv Francijas basketbola klubu "Tango Bourges Basket". Viņa ir atzīta par vienu no labākajām basketbola spēlētājām Latvijā un Eiropā.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Šorīt sniega un apledojuma dēļ braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā valstī. Tāpat šorīt sniega dēļ varētu kavēties sabiedriskais transports, tostarp – vilcieni.

  • Atkāpusies “Latvijas pasta” padome. Padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda un padomes loceklis Ivars Blumbergs atkāpušies no amata, jo sadarbība un komunikācija ar Satiksmes ministriju ir nonākusi strupceļā.

  • Vācijas nacionālā aviokompānija “Lufthansa” šodien saistībā ar virszemes apkalpošanas darbinieku streiku atcels līdz pat 90 % ieplānoto reisu. Streika dēļ būs traucēta Frankfurtes, Minhenes, Hamburgas, Berlīnes un Diseldorfas lidostu darbība.

Dienas Jautājums

"Iedvesmojoties no ziņām par Dīķu ielu Rīgā, kāds būtu tās alternatīvais nosaukums?"

  • Gumijas zābaku gatve

  • "Ūdens te grib būt" iela

  • Slīkoņu iela

  • Noslīkusī iela

  • Topošo līķu iela

Jaukās ziņas

  • Drīz gaidāms jauns seriāls par Kristiānu Sioru, kura pavadošās dziesmas aranžējis nesen Grammy balvu ieguvušais mūzikas producents Džeks Antonofs. Līdz šim publicētas mūziķu The 1975 un Florence & The Machine izpildītas dziesmas.

  • Nesenā aptaujā, kurā atbildējuši ap 6000 cilvēku no Apvienotās Karalistes, Francijas, Itālijas, Spānijas, Vācijas un ASV noskaidrots, ka par pievilcīgāko Eiropas valodu šogad kļuvusi itāļu valoda.