Piektdien, 23. februārī, Latvijas Radio 5 ciemojās vairāki viesi. Rīta pirmajā pusē aizvadījām sarunu ar grupas "Rīmdari" dalībnieku Krišu Baglo par viņa jaunāko dziesmu "Hearts", ko viņš ir izveidojis sadarbībā ar Ukrainas tenisa zvaigzni Dajanu un čehu dziedātāju RODAN. Ētera laikā sazvanījāmies arī ar Dajanu. Turpmāk studijā sagaidījām mūzikas mākslinieku Edgaru Vilcānu, kurš pastāstīja par ukraiņu mūzikas aktualitātēm un jaunumiem. Rubrikā "Tavs Rīts - Tava Mūzika" klausītāji iesūtīja nodungotās dziesmas, kas tika atskaņotas ētera laikā.

Vārda dienas

Almants, Haralds

Laika prognoze

Gaidāms apmācies laiks, visā valstī līs lietus. Gaisa temperatūra no +3 līdz +7 grādiem.

Rīta viesis

Krišs Baglais

Viņš ir grupas "Rīmdari" dalībnieks. Aktīvi darbojas izveidotajā mūzikas solo-projektā "Loopout", ar kuru pērn izdevis arī albumu "Monsters in Dream", taču šodien aprunājāmies par viņa jaunāko dziesmu "Hearts", kuru viņš veidojis kopā ar Ukrainas tenisa zvaigzni Dajanu un čehu dziedātāju RODAN.

Edgars Vilcāns

Viņš ir mūzikas producents, komponists, džeza pianists un skaņu režisors. Aizvadītajos gados bijis labdarības maratona "Dod pieci!" radio dīdžejs. Ir vienas no lielākajām Ukrainas ierakstu studijām “Mozgi” producents Kijivā. Sadarbojas gan ar latviešu, gan ar ukraiņu mūziķiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Latvijas iedzīvotāji ir pieraduši pie kara Ukrainā un to zināmā mērā uztvert par normu, tāpēc ziedošanā ir vērojams sarukums, Latvijas Radio norādīja ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Taču uz sarukuma fona ir notikusi stabilizācija, kas nozīmē, ka ziedojumi kļuvuši regulārāki.

  • No šodienas līdz svētdienai Ķīpsalā norisināsies Latvijas lielākā izglītības izstāde “Skola 2024”, kur jaunieši varēs smelties daudzpusīgu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs, tikties ar pazīstamām personībām, studentiem, mācībspēkiem un iesaistīties vairākās aktivitātēs.

  • Uz Mēness šodien nolaidies pirmais ASV kosmosa aparāts vairāk nekā 50 gadu laikā, paziņoja NASA. Robots nolaidies netālu no Mēness dienvidpola un nogādājis tur sešus NASA zinātniskos instrumentus.