Ceturtdien, 14. martā, Latvijas Radio 5 studijā viesojās režisore Liene Linde, kura pastāstīja par savu pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu "Melnais samts". Šobrīd to var skatīt kinoteātros. Rubrikā "Eksotisks ceļojums uz Latgali" sazvanījāmies ar Amandu Anusāni no "Pīci breinumi" komandas. Viņa pastāstīja par jaunāko epizodi "Dīdžejošana kā pašizpausme". Savukārt, rīta svarīgākajā jautājumā izrunājām filmu piedāvājumus saistībā ar šī brīža Latvijas aktualitātēm. 

Vārda dienas

Matilde, Ulrika

Laika prognoze

Gaidāms mākoņains laiks, taču šodiena solās būt siltāka kā iepriekšējās dienas, gaisa temperatūra svārstīsies no +2 līdz +10. grādiem.

Rīta viesis

Ēterā sarunu aizvadījām ar režisori Lieni Lindi, kura pastāstīja par savas pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas "Melnais samts" tapšanas procesu un sižetu. 

Filma "Melnais samts"

Tā ir režisores Lienes Lindes pirmā pilnmetrāžas spēlfilma, kas ieguva deviņas nacionālās kinobalvas “Lielais Kristaps” nominācijas. Par labāko aktrisi otrā plāna lomā atzīta Sabīne Tīkmane. Filma ir humora caurvīts stāsts par jaunas sievietes attiecību un radošās dzīves līkločiem, cenšoties sasniegt savus mērķus un kļūt par "normālu" pieaugušo. Trīsdesmitgadniecei Martai ir darbs, draugi, romantiskas attiecības un mīļš kaķis. Visam vajadzētu būt kārtībā, taču Martu nepamet sajūta, ka viņa tikai tēlo, ka tiek galā ar pieauguša cilvēka dzīvi.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Šobrīd pie Saeimas ēkas notiek dzīvnieku aizsardzības organizāciju pikets pret bezatbildīgu mājas dzīvnieku pavairošanu. Biedrības „Dzīvnieku policija” pārstāvji norāda, ka grozījumos Dzīvnieku aizsardzības likumā būtu jāietver visu mīļ-dzīvnieku audzētāju kontrole, lai cīnītos pret dzīvnieku pār-produkciju un nodrošinātu pienācīgu attieksmi pret istabas dzīvniekiem.

  • Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera un vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras "Canucks" vienība trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē nespēja noturēt trīs vārtu pārsvaru un piekāpās Kolorādo "Avalanche" komandai ar rezultātu 3:4.

  • Lielās Āfrikas kakao rūpnīcas Kotdivuārā un Ganā ir pārtraukušas vai samazinājušas apstrādes jaudu, jo tās nevar atļauties iegādāties pupiņas. Tas nozīmē, ka šokolādes cenas visā pasaulē, visticamāk, pieaugs.

Dienas Jautājums

"Kādi varētu būt interesanti filmu piedāvājumi saistībā ar šī brīža Latvijas aktualitātēm?"

  • Liesmojošā Vidzeme. Kūlas stāsts.

  • Psiholoģiskā spriedzes filma "Darba diena"

  • Šausmu filma "Pēdējais kartupelis bļodā"

  • Dokumentālā daudzsēriju filma "Parāds vai pārmaksa. VID."

Jaukās ziņas

  • Aizvadītajā nedēļas nogalē Pensilvānijas štatā ASV notika ikgadējās kartona kastu sacensības - dalībnieki no kastēm izgatavoja paši savas ragaviņas, ar kurām sacentās maksimāli ātri nobraukt lejā no sniegota kalna. Ir vērts pieminēt, ka arī otrpus okeānam var novērot strauju sniega kušanu, līdz ar to sacensības notika nedēļu ātrāk, kā sākotnēji bija iecerēts.

  • Latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa dzimtās mājas “Lejenieki” atkal ir vērušas durvis apmeklētājiem pēc veiktas restaurācijas.