Piektdien, 22. martā, viesu stundu aizvadījām ar komiķi Jāni Kreičmani un “Pasaules Dabas fonda” klimata programmas vadītāju Katrīnu Madaru Stadgali, lai aprunātos par gaidāmo "Zemes stundu", kas norisināsies 23. martā 20:30. Viesi pastāstīja arī par gaidāmo komēdijas vakaru "Būtu bēdīgi, ja nebūtu tik smieklīgi", kas veltīta dažādiem vides klimata tematiem. Savukārt, kā jau katru piektdienu rubrikā "Tavs Rīts - Tava Mūzika"  saņēmām klausītāju audio ziņas ar fantastiskiem dungojumiem, ko minējām ētera laikā. Rubrikā "Dienas Jautājums" noskaidrojām, kas varētu būt alternatīvie dabas glābšanas veidi. 

Vārda dienas

Dziedra, Gabriela, Gabriels, Tamāra

Laika prognoze

Dienā būs apmācies laiks, vietām līs lietus, gaisa temperatūra no +3 līdz +6 grādiem.

Rīta viesis

Komiķis Jānis Kreičmanis un "Pasaules Dabas fonda” klimata programmas vadītāja Katrīna Madara Stadgale pastāstīja par "Zemes stundu", kas norisināsies jau 18. gadu visā pasaulē.

"Zemes stunda"

2024. gadā 23. marts plkst. 20.30 ir brīdis, kad cilvēki visā pasaulē simboliski izslēdz gaismas uz vienu stundu, lai kopā radītu retu vienotības brīdi, kas apvieno pasauli, izgaismojot dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā un iedvesmojot arī citus rīkoties un iestāties par steidzamām pārmaiņām.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Eiropas Savienības valstu līderi nākuši klajā ar pirmo kopīgo paziņojumu, kurā aicina uz humānu pamieru Gazas joslā un visu ķīlnieku atbrīvošanu. Paziņojumā pausts aicinājums uz „tūlītēju humānu karadarbības pauzi, kas novestu pie ilgtspējīga pamiera”.

  • Valsts robežsardze vakar novērsusi 18 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Kopumā šogad no robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 602 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti pieci cilvēki.

  • Rīgā nakts stundās slēgs satiksmi Lāčplēša ielas tunelī zem dzelzceļa. Būvdarbu veikšanai, satiksmi posmā no Satekles ielas līdz Kalupes ielai slēgs no desmitiem vakarā līdz sešiem no rīta.

Dienas Jautājums

"Kas ir alternatīvie vides glābšanas veidi?"

  • Koku apskaušanas sacensība

  • Izslēgt radio

  • Simts kāmīši, kas ražo elektrību 

  • Viena diena, kad ikvienā veikalā nav pieejams iepakojums

Jaukās ziņas

  • Misūri štata zoodārzā piedzimis ķengurs un zoodārza darbinieki aicina cilvēkus iesūtīt savus variantus tam, kā saukt mazuli.

  • Aktieris Kilians Mērfijs apstiprinājis, ka piedalīsies topošajā “Peaky Blinders” filmā. Filmēšana sāksies septembrī.