Otrdien, 26. martā, viesu stundā aprunājāmies ar LTV raidījuma “Pa straumei” producenti un režisori Ilzi Lasmani-Broži un vienu no raidījuma galvenajiem varoņiem Robertu Grandānu par šī raidījuma piektās un jau noslēdzošās sezonas tapšanu. Kopā ar klausītājiem izveidojām burvīgu rīta pasaciņu, balstītu uz aktualitātēm: "Jūras ērgļu dāma Milda automašīnas aizmugurējā sēdeklī ar savu viedokli aktīvi piedalās domes sēdē, jo ligzdu uzturēšanas izdevumi ir strauji pieauguši un iepriekšējā ērglēna tēvs nemaksā alimentus." Dienas jautājumā diskutējām par alternatīvajiem latviešu dziesmu tekstiem.

Vārda dienas

Eiženija, Ženija

Laika prognoze

Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, vietām lietus. Gaisa temperatūra no +5 līdz +10 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis šonakt guva 17 punktus Nacionālās basketbola asociācijas mačā, kur viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics" komanda ar rezultātu 118:120 zaudēja Atlantas „Hawks” basketbolistiem.

  • Itālija seko Francijas piemēram, pastiprinot drošību pēc terorakta Piemaskavas koncertzālē, par kuru uzņēmies atbildību teroristu grupējums "Islāma valsts". Francija svētdien paaugstināja terorisma trauksmes līmeni līdz visaugstākajam.

  • Šodien plkst.11:00 Rīgā, Mežaparkā, Kokaru zālē notiks Lielās talkas ieskandināšanas pasākums, kurā tiksies pašvaldību koordinatori, talkas atbalstītāji un rīkotāji. Šogad Lielā talka notiks 27. aprīlī.

Rīta viesis

Sarunu aizvadījām ar LTV raidījuma “Pa straumei” producenti un režisori Ilzi Lasmani-Broži un vienu no raidījuma vadītājiem Robertu Grandānu. Viņi pastāstīja par raidījuma ideju, tapšanu un piedzīvotajiem notikumiem pēdējās sezonas laikā. 

"Pa straumei"

Kopš 14. marta ir sākusies raidījuma "Pa straumei" piektā un jau arī noslēdzošā sezona. Raidījuma ietvaros trīs draugi, Helēna, Roberts un Elīna, dodas piedzīvojumos, kuros viņi iepazīst un parāda skatītājiem Latvijas upju stāstus, vietas, dabu un vēsturi. Viņu piedzīvojumiem pievienojas arī "cilvēku labākais draugs"- sunene Urga. Pirmās divas sērijas no jaunākās sezonas jau ir pieejamas internetā. 

Dienas Jautājums

"Kādi būtu alternatīvie latviešu dziesmu teksti?"

  • "Cik tālu vēl?" jāpārveido vārdus "būtu mēs viens otram" uz "varam kost vien otram"

  • "Salauzta sirds" jāpārveido uz "salauztais pirksts"

  • "Kur ir mana lidmašīna?" jāpārveido uz "kur ir mana slīpmašīna/ urbmašīna?"

Jaukās ziņas

  • Lielbritānijas safari parkā vairāki lāči devušies piedzīvojumos, izbraucot ar katamarānu gulbja formā.

  • Grupa “Coldplay” maijā uzstāsies Lielbritānijas pilsētā Lūtonā un tās iedzīvotāji cer pierunāt grupu uz koncertu nomainīt dziesmas “Yellow” vārdus nomainīt uz “Orange”, jo Lūtonas futbola komandai formas ir oranžā krāsā.