Trešdien, 3. aprīlī, aicinājām Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāju Lieni Brizgu-Kalniņu pastāstīt visu par sabiedrībā novērotajiem Durbes novada jūras ērgļiem. Jūras ērglim H kungam beidzot ir jauns vārds Hugo. Bet rubrikā "Vislatvijas Sasaukšanās" sazvanījāmies ar vairākiem klausītājiem, taču, apkopojot visas saņemtās balsis, secinājām, ka Latvijas Radio 5 vidējais klausītājs tomēr labprāt sarakstās, dažreiz sazvanās un pavisam reti sūta balss ziņas. Dienas jautājumā klausītāji iesūtīja iedomāto putnu dziesmas un viņu iespējamos vārdus. 

Vārda dienas

Daira, Dairis, Daiva

Laika prognoze

Gaidāms apmācies laiks, gaidāmi arī nokrišņi, gaisa temperatūra dienā no +1 līdz +6 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Vismaz četri cilvēki miruši, bet vēl aptuveni 60 ievainoti šorīt notikušajā zemestrīcē Taivānā. 7-as,4-as magnitūdas spēcīgie pazemes grūdieni vis-lielākos postījumus nodarījuši salas austrumu piekrastes pilsētai Hualieņai, kur daļēji sabrukušas vairākas ēkas un pamatīgi cietusi infrastruktūra.

  • Zaudējumu Nacionālās hokeja līgas regulārā čempionāta mačā šorīt piedzīvoja Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera un vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras "Canucks" vienība, kas viesos ar 3:6 piekāpās pagājušās sezonas Stenlija kausa ieguvējai Vegasas "Golden Knights".

  • Venecuēlā 114 gadu vecumā miris Huans Vičente Peress Mora, kuru Ginesa Pasaules rekordu grāmata 2022. gadā atzina par vecāko vīrieti pasaulē.

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 studijā ciemojās Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa, kura pastāstīja par jūras ērgļu tiešraidēm, putnu vārdu izvēli un citām aktualitātēm un jaunumiem. 

Latvijas Dabas fonds

Pagājušajā nedēļā kopā ar grupu “Olas” un Esmeraldu sazvanījāmies ar vienu no Latvijas Dabas fonda pārstāvēm. Sarunas galvenais temats bija par un ap iemīļoto Durbes ligzdas jūras ērgļu pāri, H kungu un Mildu, jo līdz pat šai nedēļai norisinājās aktīva balsošana par jūras ērgļa H kunga jaunā, oficiālā vārda izvēli. Tādēļ šodien izmantojām iespēju uz sarunu aicināt viesi no Latvijas dabas fonda, jo vakar H kungs beidzot ieguva savu jauno vārdu- Hugo.

Jaukās ziņas

  • Rodailendā 17. dzimšanas dienu atzīmējusi pīle vārdā Erna.

  • Latvijas Dabas fonds beidzis ikpavasara darbus, lai pēc ziemas atjaunotu un izvietotu tiešraides iekārtas pie putnu ligzdām. Šajā sezonā varēs vērot rekorliels daudzums ligzdu – 13, tai skaitā, baltos stārķus, melnos stārķus, kā arī jūras ērgļi.