Trešdien, 10. aprīlī, sazvanījāmies ar mūziķi Jāni Šipkēvicu jeb "Shipsea", lai aprunātos par soloprojekta desmito jubileju, jauno dziesmu "I Carry Your Heart", gaidāmo albumu "Lielās cerības", kā arī koncertiem, kas norisināsies vasaras sākumā. Savukārt, šī rīta "Vislatvijas Sasaukšanās" asas diskusijas izraisīja brokastu temats, kurā klausītāji balsoja, vai rīta ēdienreize ir nepieciešama veiksmīgākai dienai. Rezultātā secinājām, ka vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs tomēr izvēlas ēst brokastis. Dienas jautājumā noskaidrojām, kādiem produktiem vajadzētu laika ierobežojumu, kad tos var iegādāties. 

Vārda dienas

Anita, Anitra, Zīle, Annika

Laika prognoze

No rīta Latvijā mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, bet atsevišķos rajonos veidosies bieza migla. Gaisa temperatūra agri no rīta no +8 līdz +14 grādiem. Gaisa temperatūra dienā līdz +24 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Latvijas vīru hokeja izlase šodien pārbaudes spēlē Rīgā tiksies ar Somiju. Mačs "Arēnā Rīga" sāksies plkst.19.30. Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā.

  • Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija turpinās skatīt jautājumu par skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas jauno pieeju. Deputāti spriedīs par skolēnu un vecāku gatavību šai jaunajai vērtēšanas pieejai, vecāku informētību, vērtējumu nepieciešamību valsts aizsardzības mācībā un par ilgstoši no sporta atbrīvotajiem skolēniem.

  • Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns šonakt guva 13 punktus Nacionālās basketbola asociācijas spēlē, kurā viņa pārstāvētā Šarlotas "Hornets" komanda ar rezultātu 104:130 piekāpās Dalasas "Mavericks" basketbolistiem.

Rīta viesis

Sazvanījāmies ar "Shipsea" jeb Jāni Šipkēvicu, kas tikko nācis klajā ar savu dziesmu "I Carry Your Heart". Drīzumā mūziķim ir gaidāms arī jaunais albums "Lielās cerības" un dokumentāla īsfilma, ko varēs noklausīties un noskatīties koncertā 6. un 7. jūnijā. 

"Shipsea"

Viņš ir dziedātājs, multiinstrumentālists, komponists un producents. Daudzi viņu pazīst kā grupas "Instrumenti" dalībnieku, vai vokālās grupas “Cosmos”, vai arī apvienības “Nepāriet” un "Dora" izveidotāju, bet šovasar viņa soloprojektam "Shipsea" apritēs jau desmit gadi.

Dienas Jautājums

"Kādiem produktiem vai lietām, kam būtu nepieciešams laika ierobežojums?"

  • Nav ieteicams Itālijā pēc pusdienām paprasīt "latte" un kapučīno

  • Zirņiem, pupām un kāpostiem laika ierobežojums līdz plkst. 13.00, ja tu dzīvo kopā ar kādu

  • No 21.00 desai "nē"

Jaukās ziņas

  • Mūziķa Harija Stailza superfani tiek aicināti kļūt par ekskursiju gidiem viņa dzimtajā ciematā Apvienotajā Karalistē. Jau iepriekš novērots, ka krietni ir palielinājies tūristu skaits Harija dzimtajā pusē kopš nokļūšanas slavas virsotnē.

  • Nesen Amerikas Savienotajās Valstīs bija novērojams pilns Saules aptumsums, ko vēroja ne tikai cilvēki bet arī, piemēram, vista vārdā Ģertrūde. Viņai tika izgatavotas īpaši pielāgotas brilles, caur kurām droši vērot aptumsumu. Vista bija tik sajūsmināta, ka pat izdējusi olu.