Pirmdien, 15. aprīlī, ēteru iesākām ar jaukiem klausītāju šīs nedēļas novēlējumiem rubrikā "Brokastu Čempions". Studijā viesojās hiphop mūziķis Ozols, kurš pastāstīja par savu koncertfilmu "No Rajona līdz Arēnai", kas savu pirmizrādi piedzīvos jau 23. aprīlī. Savukārt, nedēļas nogalē nezināmos piedzīvojumos devies Durbes jūras ērglis Hugo, taču līdz pat šim brīdim viņš nav manīts atpakaļ ligzdā. Dienas jautājumā apspriedām iespējamās vietas, kur Hugo ir devies. Sazvanījāmies arī ar Latvijas Dabas fonda pārstāvi Lieni Brizgu-Kalniņu.  

Vārda dienas

Aelita, Gastons

Laika prognoze

Rīgā būs mainīgs mākoņu daudzums, no rīta palaikam līs. Pūtīs Rietumu, DienvidRietumu vējš brāzmās līdz 15-20 metriem/sekundē, bet pēcpusdienā vējš pierims. Gaisa temperatūra dienā no +6 līdz +8 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Ārlietu ministra amatam tiks virzīta diplomāte Baiba Braže, šodien medijiem paziņoja Ministru prezidente Evika Siliņa. Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Braže ārlietu dienestā ieņēmusi dažādus amatus, tostarp bijusi Latvijas vēstniece vairākās valstīs.

  • Valsts robežsardze pēdējās trīs dienās novērsusi 90 nelegālo migrantu mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Kopumā šogad no robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1137 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti septiņi cilvēki.

  • Latvijā no šodienas pilsētu un ciemu teritorijās aizliegts cirst kokus, lai netraucētu putnu ligzdošanu. Ierobežojumi būs spēkā līdz 30. jūnijam.

Rīta viesis

Latvijas Radio 5 studijā viesojās reperis Ozols, kas pastāstīja par savu koncertfilmu un turpmākajiem notikumiem.

Koncertfilma "No Rajona līdz Arēnai"

Decembrī norisinājās viens no grandiozākajiem lielkoncertiem “Arēnā Rīga”, kuru rīkoja Latvijas hiphop mūzikas pamatlicējs, fantastiskais skatuves mākslinieks, leģendāro hiphop albumu īpašnieks Ozols. Viņš ir parūpējies par to, lai koncerta kadri tiktu iemūžināti teju divu stundu garā koncertfilmā “No Rajona līdz Arēnai”. Pirmizrāde 23. aprīlī kinoteātrī Rīgā plkst. 19.00, kur klātienē varēs satikt gan filmas tapšanas komandu, gan māksliniekus, kas piedalījās Ozola lielkoncertā.

Dienas Jautājums

"Kur devies jūras ērglis Hugo, kas nav redzēts ligzdā jau visu nedēļas nogali?"

  • Devās uz festivālu "Coachella"

  • Jaunos mīlas meklējumos

  • Devies pēc piena

Jaukās ziņas

  • Piecus gadus pēc ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrāle atguvusi savu siluetu, ar kādu stalti turējās vairāk nekā 800 gadu. Plānots, ka Parīzes Dievmātes katedrāli publikai un dievkalpojumam atvērs 8. decembrī, un tas solās būt grandiozs notikums.

  • “Jau kopš ziemas Zaķusalas putnu būrī mīt zīlīte. Sagatavojusi sūnu migu, viņa, visticamāk, grasās perēt sezonas pirmo olu!” Tā vēsta Latvijas Televīzija sociālā tīkla “X”ierakstā, kur aicina komentāros piedāvāt savus variantus zīlītes vārdam.