Otrdien, 16. aprīlī, par Latvijas Kultūras akadēmijas septiņpadsmito  "Valpurģu" nakts festivālu pastāstīja studenti- Jēkabs Jostsons, Sigita Urlovska un Beatrise Puriņa, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela. Savukārt rubrikā "KasKurKoDaraKāpēc?" netīšām izveidojām neparastu rīta pasaku: "Miglas desa automašīnu veikalā, jo gribēja iepazīties ar savu brālēnu, izplūdes gāzīti, par ķīlnieku paņemts veikala vadītājs un pieprasīts eklērs ar ūdeni". Dienas jautājumā, atsaucoties uz ziņām par to, kā Durbes jūras ērglis Milda atbaida citus ērgļus, jautājām klausītājiem iesūtīt audio ziņas ar viņu iespējamiem aizbiedēšanas signāliem. 

Vārda dienas

Alfs, Bernadeta, Mintauts

Laika prognoze

Latvijā gaidāms mākoņains laiks, brīžiem skaidrosies. Dienā teritorijas lielākajā daļā lietus. Gaisa temperatūra dienā no +5 līdz +10 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Valsts robežsardze vakar novērsusi 24 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Kopumā šogad no robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēts 1161 cilvēks, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti septiņi cilvēki.

  • Nacionālajā hokeja līgā ar septīto rezultatīvo piespēli sezonā atzīmējies Zemgus Girgensons, un viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” ar 4:2 regulārās sezonas pēdējā spēlē pārspēja Tampabejas “Lightning”.

  • Latvijā no šodienas līdz 19. aprīlim notiks Eiropas atklātais čempionāts muitas kinologiem ar darba suņiem. Čempionātā piedalīsies komandas no 12 valstu muitas dienestiem. Latviju čempionātā pārstāvēs divas VID Muitas pārvaldes komandas, kā arī kinologu komandas no Valsts robežsardzes un Valsts policijas.

Rīta viesis

Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela un studenti izstāstīja par "Valpurģu" nakts svinībām un tradīcijām.  

"Valpurģu nakts" Latvijas Kultūras akadēmijā

Dažādās pasaules valstīs tiek ievērotas vēsturiskas raganu nakts jeb "Valpurģu nakts" tradīcijas. Arī mūsu šī rīta viesi no Latvijas Kultūras akadēmijas ir piekopuši šīs īpašās nakts svinības, un laika gaitā tās ir pārtapušas par krāšņu "Valpurģu" mākslas un mūzikas festivālu. Festivāls norisināsies 24. maijā. Ieeja pasākumā no plkst. 20.00, festivāla atklāšana plkst. 21.00. Ieeja no 18 gadu vecuma. Uzstāsies: Martas Asinis, Keitija Bārbale, "Tante Gaida", Kapelmeistars GROUP, ELIZABETE BALČUS, "Zvīņas", "Platona krūtis", Dārta Krūze, "Eklektika", "The Tunes", Mēles Galā un citi.

Jaukās ziņas

  • Valmierā sestdien, 27.aprīlī, notiks Stādu tirdziņš. Tirdziņā būs iespēja iegādāties dažādu garšaugu, dārzeņu un puķu stādus, kā arī dizaina preces dārzam un veselīgus našķus. Tiekoties ar nozares speciālistiem, varēs uzzināt visu par stādu audzēšanu un sēklu iegūšanu.

  • "Bārdu un Ūsu" čempionātā uzstādīti jauni rekordi, kur 82 cilvēki sapina kopā bārdas, izveidojot 60 metru garu rindu.