Trešdien, 17. aprīlī, ciemojās "Riga Last Thursdays" pārstāvji- projekta vadītāja Anete Kalēja un kultūrtelpas "M/Darbnīca" īpašnieks Uģis Maļinovskis. Aprunājāmies par gaidāmo mēneša pēdējo ceturtdienu, kad ir iespēja apmeklēt daudzas mākslas telpas bez maksas. "Vislatvijas Sasaukšanās" aktīvas diskusijas izraisīja klausītāju iemīļotie kafijas veidi. Noskaidrojām, ka vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs labprāt dzer melnu kafiju bez cukura. Otrajā vietā tomēr ierindojās balta kafija ar cukuru. Dienas jautājumā, paturpinot ēdienu un dzērienu tematu, izspriedām, kādas uzkodas nevajadzētu ņemt viesībās.

Vārda dienas

Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

Laika prognoze

No rīta Latvijā būs mainīgs mākoņu daudzums, vietām gaidāms lietus un arī bieza migla. Dienā būs pārsvarā mākoņains, un daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus. Gaisa temperatūra būs no +6 līdz +11 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Ar rezultatīvu piespēli šonakt Nacionālās hokeja līgas regulārā čempionāta mačā izcēlās Latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, palīdzot Vankūveras "Canucks" savā laukumā ar rezultātu 4:1 pārspēt Kalgarī "Flames" komandu.

  • Japānā ātrvilciens no Nagojas uz Tokiju vakar vakarā kavējās 17 minūtes, jo kāds pasažieris ziņoja par 40 centimetru garu čūsku kādā no vagoniem. Japānas centrālās dzelzsceļa firmas pārstāvis pauda, ka nav skaidrs, vai čūska bija indīga un kā tā nonākusi vilcienā. Pasažieri gan neesot krituši panikā un to uztvēruši mierīgi.

  • Rīgas dome šodien lems par desmit hektāru lielu zemesgabala Lucavsalā nodošanu Latvijas futbola federācijas rīcībā, ar ieceri tur būvēt nacionālo stadionu. Šo ideju neatbalsta Lucavsalas aktīvistu biedrība "Daugavkrastu dārzi", kas nevēlas sporta būvi redzēt šobrīd mierīgajā teritorijā.

Rīta viesis

Projekta "Riga Last Thursdays" vadītāja Anete Kalēja un kultūrtelpas "M/Darbnīca" īpašnieks Uģis Maļinovskis izstāstīja par gaidāmajām mēneša pēdejās ceturtdienas mākslas telpām.    

"Riga Last Thursdays"

Katra mēneša pēdējā ceturtdiena Rīgā pārtop par lielu mākslas centru. Projekta pārstāvji jau vairākus gadus rūpējas par to, lai laikmetīgās mākslas galerijas ir atvērtas līdz pat vēlam vakaram, un to apmeklētāji iepazīst un izbauda dažādo mākslu mazākās un lielākas izstādēs bez maksas. 

Dienas Jautājums

"Kas ir tie ēdieni un dzerieni, ko vajadzētu aizliegt nest viesībās?"

  • Dzērieni dīvainās stikla pudelēs, piemēram, galvaskausa formā

  • Pomelo, jo to ir jāmizo stundu

  • Olīvas

  • Seleriju

Jaukās ziņas

  • Rīgas pašvaldības policija kopā ar iedzīvotājiem ir sākusi testēt jaunu metodi drošības izjūtas noteikšanai. Plānots tur sastaptos cilvēkus aptaujāt un iegūtos datus pēc tam speciāli izveidotā programmā salīdzināt ar pašvaldības policijas rīcībā esošo oficiālo noziedzības statistiku.

  • Līdz 30. jūnijam Latvijas Nacionālajā dabas muzejā var apskatīt šī gada fotokonkursa "Mans putns 2024" labāko darbu izstādi. Tika saņemtas 188 fotogrāfijas, bet izstādē var apskatīt 114. Komisija vērtēja ne tikai putnu sugas, bet arī  fotogrāfijaskompozīciju, autora izpratni un attieksmi pret dabu.