Otrdien, 23. aprīlī, grupa "Very Cool People" pastāstīja par gaidāmo albumu, jauno koncertprogrammu un 17. maija koncertu, kur uz kultūrtelpā "M/Darbnīcā" uzstāsies arī grupa “S&T Syndicate”. Savukārt rubrikā "KasKurKoDaraKāpēc?" tika izveidota šī rīta fantastiskā pasaciņa mēles mežģa formā: "Saļuļļājies pavasaris iesaļkājies atļurbenē ļipatu ļapatu lēkā jo streb stipri karstu pupu putru tupus tupot." Turpmāk "Dienas Jautājumā", runājoties par pavasara svētkiem Ūsiņiem jeb Jurģa dienu, vaicājām, kādas ir klausītāju dažādās māņticības. 

Vārda dienas

Georgs, Jurģis, Juris

Laika prognoze

Šorīt lielākajā daļā valsts snieg un ceļi ir slideni. Diena būs apmākusies, pēcpusdienā vietām skaidrosies. Gaisa temperatūra no +3 līdz +5 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Rīgā šodien turpina darboties t.s. "sniega biļetes" un autovadītāji pilsētas sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas. Brauciena laikā līdzi jābūt automašīnas tehniskajai pasei.

  • Ar precīzu metienu pēdējā sekundē šonakt Nacionālās basketbola asociācijas izslēgšanas spēļu pirmās kārtas otrajā mačā izcēlās Denveras "Nuggets" aizsargs Džamals Marejs, nodrošinot savai komandai uzvaru ar 101:99 pār Losandželosas "Lakers".

  • Valdība šodien lems par pakāpenisku atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves pamatizglītībā. Patlaban krievu valodu, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas rīcībā esošiem datiem, kā otro svešvalodu apgūst gandrīz pusē Latvijas skolu. Daļā izglītības iestāžu netiek piedāvāta alternatīva krievu valodas apguvei.

Rīta viesis

Mākslinieki no džezfanka grupas "Very Cool People" izstāstīja visu par jauno koncertprogrammu, drīzumā gaidāmo koncertu un turpmākajiem plāniem.

"Very Cool People"

Viena no zināmākajām latviešu džezfanka grupām, tomēr tās skaņdarbos ir klausāma arī džeza, soulmūzikas, hiphopa, Klezmer mūzikas, roka un sērfmūzikas ietekme. Grupa dodas tūrēs un uzstājas ar skatuvisko enerģiju piepildītām mūzikas programmām gan tepat uz vietējām skatuvēm, gan arī ārvalstīs.

Dienas Jautājums

"Kas ir tava māņticība?"

  • Izkāpt no gultas ar labo kāju

  • Ejot ārā no mājām, ieskatīties spogulī un pasmaidīt

  • Nevar dāvināt tukšu naudas maku

  • Nedrīkst likt uz galda naudas maku, jo nebūs naudas

Jaukās ziņas

  • Nesen veiktā aptaujā noskaidrots, ka 31% Latvijas autovadītāju ir māņticīgi. 17% uzskatot, ka 13. datumā, piektdienā īpaši jāuzmanās uz ceļa, taču 11% mainot savu maršrutu, ja pamana melnu kaķi šķērsojam ceļu.

  • Šodien plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos hiphopa mākslinieka Ozola koncertfilma "No rajona līdz arēnai". Filmas "No rajona līdz arēnai" režisors Rolands Rekke apkopojis ne tikai Ozola vairāk nekā divdesmit gadu muzikālo veikumu, bet arī komentārus un atziņas no mūziķiem un laika biedriem, kas piedalījušies lielkoncertā. Līdzās Ozolam uz lielās skatuves redzami tādi viesmākslinieki kā, piemēram, Dons, Gustavo, Čižiks, ansis, rolands če, Prusax, Xantikvariāts, Steps, Hotte, Kurts, Edavārdi, "Rick Feds", Niklāvz un dīdžejs "PM2AM".