Ceturtdien, 2. maijā, par vērienīgo koncertu "Palladium" pastāstīja nostaļģiskā popa grupa "Kautkaili". Ēterā runājām par Dona nesen izsludināto tērpu, kas sagatavots viņa "Eirovīzijas dziesmu konkursa" priekšnesumam. Rubrikā "Vislatvijas Sasaukšanās" apspriedām gaidāmās vasaras sezonas svarīgāko izvēli- peldēšanos ezerā, upē vai jūrā. Noskaidrojām, ka vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs visvairāk izbauda peldēšanos jūrā. Rubrikā "Dienas Jautājums", iedvesmojoties no ziņām par starptautisko Harija Potera dienu, vaicājām klausītājiem, kas ir burvju spējas, ko viņi vēlētos apgūt. 

Vārda dienas

Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds

Laika prognoze

Dienā neliels mākoņu daudzums, daudzviet saulains laiks, gaisa temperatūra dienā no +13 līdz +23 grādiem.

Svarīgākās dienas ziņas

 • Bostonas "Celtics", nespēlējot savainotajam Kristapam Porziņģim, šonakt sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas izslēgšanas turnīra Austrumu konferences pusfinālu. Bostonieši mājās ar rezultātu 118:84 uzveica Maiami "Heat" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 4-1. Porziņģis iepriekšējā spēlē sastiepa ikra muskuli un tuvākajos mačos nepiedalīsies.

 • Latvijā no šodienas skolēni varēs sākt pieteikties darbam vasaras brīvlaikā. Pieteikties varēs, aizpildot pieteikuma anketu Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļvietnes sadaļā "Darbs vasaras brīvlaikā".

 • Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība šodien tiksies ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu, lai pārrunātu pedagogu streika vienošanās izpildi. Arodbiedrībai un Izglītības un zinātnes ministrijai ilgstoši ir atšķirīgs redzējums, vai pedagogu streika prasības ir izpildītas.

Rīta viesis

Šorīt studijā grupa "Kautkaili" ir aicināti pastāstīt par koncertu "Palladium". Tas norisināsies 2025. gada 29. janvārī. 

"Kautkaili"

Viņi ir nostalģiskā popa grupa. Viņu pašterapeitiskais attiecību vērojumu stāsts jeb debijas albums "Personas kods" ir klausītāju atzīts un iemīļots, tādēļ arī salīdzinoši nesen tika aizvadīti grupas pirmajam albumam veltīti un arī izpārdoti koncerti. Šobrīd viņi gatavojas līdz šim vērienīgākajam koncertam.

Dienas Jautājums

"Šodien ir starptautiskā Harija Potera diena. Kuru burvju spēju tu vēlētos iemācīties, ja eksistētu burvju skolas?"

 • Spēja lidot ar slotu, bet tāpat būtu gaisa bedres un sastrēgumi

 • Gribētu, lai cilvēkiem izaugtu garš deguns tad, kad viņi man melo

 • Burvju nūjas zinības

 • Vēlētos neredzamības apmetni 

 • Pareizi pareģot nākotni 

 • Kontrolēt laiku

Jaukās ziņas

 • Dienvidkarolīnas štatā dzīvojošais miniautūrais zirgs uzstādījis jaunu rekordu ar savu astes garumu- 180 cm.

 • Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību un Latvijas Entomoloģijas biedrību 10. un 11.maijā rīko pasākumu "Ziedmīļi", kurā aicina apmeklētājus izzināt bites, tauriņus, mušas un citus apputeksnētājus.

 • Latvijas pārstāvis "Eirovīzijā" – Dons otrdien aizvadījis pirmo mēģinājumu arēnā Malmē, Zviedrijā. Tagad beidzot arī redzams, kāds ir modes mākslinieka Kašera viņam sagatavotais kostīms.