Otrdien, 7. maijā, studijā aicinājām Latvijas Radio 5 dīdžeju un kaislīgo Eirovīzijas skatītāju un ekspertu Mārtiņu Pabērzi. Viņš pastāstīja par visām aktualitātēm, kas saistītas ar šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursu. Jau šonedēļ varēs skatīties Dona uzstāšanos konkursa pusfinālā ar dziesmu "Hollow". Atbilstoši šim tematam rubrikā "KasKurKoDaraKāpēc?" tika izveidota rīta pasaciņa: "Dons uz drona smaidot draiskojas un jūsmo, jo viņš ir ticis Eirovīzijas finālā." Savukārt dienas svarīgākajā jautājumā diskusijas izraisīja suņu šķirņu un vārdu neparastās kombinācijas. 

Vārda dienas

Henriete, Henrijs, Jete, Enriko 

Laika prognoze

Šodien Latvijā būs mainīgs mākoņu daudzums un nokrišņi nav gaidāmi, gaisa temperatūra būs no +8 līdz +13 grādiem.

Rīta viesis

Radio dīdžejs Mārtiņš Pabērzis pastāstīja par gaidāmajiem notikumiem saistībā ar 68. Eirovīzijas dziesmu konkursu. 

Eirovīzijas dziesmu konkurss

Drīz sāksies viens no visskatītākajiem mūzikas pasākumiem pasaulē. Tas ir ikgadējs dziesmu konkurss, kas ir atklājis daudzas jaunas mūzikas zvaigznes. Šogad Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā, Latvijas dziesma "Hollow", ko izpilda Dons, izskanēs otrajā pusfinālā 9. maijā. 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Pēc divām nedēļām Iecavā atklās sākotnējo Rail Baltica būvniecības bāzi un ar to brīdi sāksies reģionālās pamatlīnijas būvniecība. Līdz 2030. gadam būtu jāizbūvē visi trases elementi.

  • Malmē, Zviedrijā sāksies 68. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Šodien notiks pirmais pusfināls, bet ceturtdien – otrais, kurā uzstāsies arī Latvijas pārstāvis Dons.

  • Šodien valdības sēdē plānots skatīt Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu. Vienlaikus plānots virzīt arī grozījumus Pašvaldības domes vēlēšanu likumā, lai pēc Rēzeknes domes atlaišanas nebūtu jārīko pašvaldības ārkārtas vēlēšanas, kā to šobrīd paredz likums.

Dienas Jautājums

"Suņu un viņu vārdu kombinācijas"

  • Taksis vārdā Bolts

  • Čivava Dambo

  • Mopsis Dobijs 

  • Zeltainais retrīvers Zeltiņš

Jaukās ziņas

  • ASV Jūtas štatā piedzīvota kāda netipiska atkalredzēšanās – saimnieki atguvuši kaķi, kuru nejauši nosūtīja pa pastu uz vairāk nekā 1000 kilometru tālo Kalifornijas štatu.

  • Amerikāņu popzvaigznes Madonnas bezmaksas koncerts 4. maija, vakarā Riodežaneiro Kopakabanas pludmalē pulcējis 1,6 miljonus skatītāju, tomēr Madonnai nav izdevies pārspēt Kopakabanas pludmales koncertu apmeklētāju skaita rekordu. Tas pieder britu dziedātājam Rodam Stjuartam, kura Vecgada koncertu 1994. gadā klātienē noskatījās 4,2 miljoni cilvēku.