Trešdien, 8. maijā, turpinājām sarunas par un ap Eirovīzijas dziesmu konkursu. Aicinājām dziedātāju Aiju Andrejevu un Justu pastāstīt arī par savām atmiņām no iepriekšējās dalības lielajā dziesmu konkursā. Rubrikā "Vislatvijas Sasaukšanās" noskaidrojām, ka vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs pārsvarā izvēlas skatīties Eirovīziju. Ētera izskaņā izvērtās negaidīti ilgas diskusijas par latviešu gramatiku un izrunu, un ikdienā pieļautajām kļūdām, tādēļ šis temats tika paturpināts arī rubrikā "Dienas Jautājums". 

Vārda dienas

Staņislava, Staņislavs, Stefānija 

Laika prognoze

Pa dienu mākoņu būs maz, pēcpusdienā to daudzums pakāpeniski palielināsies, bet nokrišņi nav gaidāmi, gaisa temperatūra dienā no +7 līdz +12 grādiem.

Rīta viesis

Aprunājāmies ar dziedātāju Justu un Aiju Andrejevu par šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursu, kā arī viņu iepriekšējo pieredzi, pārstāvot Latviju "Eirovīzijā". 

Aija Andrejeva

Viņa ir dziedātāja un muzikālā teātra aktrise. Eirovīzijas nacionālās atlases "Eirodziesma" trīskārtēja dalībniece un 2010. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībniece ar skaņdarbu "What For?". Kādreiz pazīstama ar pseidonīmu "Aisha". Nesen ir nākusi klajā ar jaunāko albumu "Tagadne". 

Justs

Latviešu dziedātājs. Dziesmu konkursa "Supernova 2016" uzvarētājs un tā laika Latvijas pārstāvis Eirovīzijas dziesmu konkursā ar skaņdarbu "Heartbeat", bet divus gadus vēlāk jau kļuvis Supernova 2018" vadītājs savukārt tagad viņš ir atgriezies pēc muzikāla pārtraukuma ar savu jaunāko skaņdarbu "Baltajos palagos".

Svarīgākās dienas ziņas

  • Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā vakar vakarā Zviedrijas pilsētā Malmē izraudzītas pirmās 10 konkursa finālistes - Serbija, Portugāle, Slovēnija, Ukraina, Lietuva, Somija, Kipra, Horvātija, Īrija un Luksemburga.

  • Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis šonakt nespēlēja Nacionālās basketbola asociācijas Austrumu konferences pusfināla spēlē, kurā viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics" komanda izcīnīja uzvaru. "Celtics" mājās ar rezultātu 120:95 uzvarēja Klīvlendas "Cavaliers" komandu.

  • Valsts robežsardze vakar novērsusi trīs nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Kopumā šogad no robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1675 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti astoņi cilvēki.

Dienas Jautājums

"Kas ir vārds, ko tu bieži vien izrunā nepareizi?"

  • Ventspils, jo nezinu vai jāizrunā ar plato vai šauro -e skaņu

  • Jebkuru franču uzņēmuma nosaukumu

  • Ģerbonis, jo izrunāju ar garo -e skaņu 

  • Sešdesmit

  • Pastāvīgs un patstāvīgs

Jaukās ziņas

  • Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš nosaucis hokejistus, kas dosies uz pasaules čempionātu Čehijā. 

  • Līgatnes dabas takās dzīvojošais āpsis Tedijs šomēnes ir pārcēlies uz jaunu māju - daudz plašāku un ērtāku voljēru.