Otrdien, 14. maijā, popgrupa "Astro'n'out" pastāstīja par 2021. gada Pasaules čempionāta hokejā oficiālās dziesmas "For Glory and Joy" jauno versiju "Mūs Neapturēs", kas šoreiz veidota latviešu valodā. Savukārt jau iemīļotā otrdienas rubrikā "KasKurKoDaraKāpēc?" šī rīta galvenais pasaciņas varonis ir cieši saistīts ar hokeju- "Kaspars Daugaviņš Eirovīzijas fināla papildlaikā dejo Dona šūtā maikā, jo piña colada juomista niinku cha, cha, cha". Ar mākslīgā intelekta palīdzību pasaka pārtapa par kantrī un drum and bass žanra dziesmu. "Dienas Jautājumā" apspriedām veidus, kā izskaidrot, kas ir hokejs cilvēkam, kas nesaprot hokeju. 

Vārda dienas

Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis

Laika prognoze

Šodien Latvijā mainīgs mākoņu daudzums, gaisa temperatūra dienā no +15 līdz +19 grādiem.

Rīta viesis

"Astro'n'out" nesen nāca klajā ar klausītājiem un hokeja faniem veltītu dziesmu "Mūs Neapturēs". Vairāk par dziesmas veidošanu un citām aktualitātēm aprunājāmies ar grupu šī rīta intervijas stundā. 

Grupa "Astro'n'out"

Latviešu popgrupa, daudzu radio hitu un vairāku kinofilmu dziesmu autori. Piedalījušies dažādās labdarībās, muzicējuši visos lielākajos Latvijas festivālos un nozīmīgākajās koncertvietās, kā arī ieguvuši nacionāla mēroga balvas. 2021. gadā viņi izveidoja Pasaules čempionāta hokejā oficiālo dziesmu “For Glory and Joy” savukārt nesen ir iznākusi dziesmas jaunākā versija arī latviešu valodā "Mūs Neapturēs".

Svarīgākās dienas ziņas

  • "Arēnā Rīga" šodien plkst.19 notiks mūžībā aizgājušā komponista Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds". Lielkoncertā pulcēsies Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē, lai pieminētu komponistu viņa piedzimšanas mēnesī.

  • Sākusies tiesa starp Grīziņkalna iedzīvotājiem un jauniešu sporta pasākumu rīkotāju Ghetto Games. Iedzīvotāji sūdzas, ka jauniešu pasākumu laikā trokšņi traucē apkārtējo namu iedzīvotājiem. Savukārt Ghetto Games rīkotājs Raimonds Elbakjans uzskata, ka ievēro visas prasības trokšņu mazināšanai.

  • Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Ostravā pasaules čempionāta trešajā spēlē tiksies ar Kazahstānas valstsvienību. Spēle sāksies plkst.17.20 pēc Latvijas laika.

Dienas Jautājums

"Kā izskaidrot kas ir hokejs cilvēkam, kas nesaprot hokeju?"

  • "Nest Latvijas vārdu un parādīt, cik spēcīgi esam kā maza valsts"

  • "Tā melnā, mazā lietiņa jādabū vārtos, kur stāv džeks ar citas krāsas krekliņu"

  • "Kad ziemā nav ko darīt, tad džeki savācas, lai dzītos pakaļ melnam medaljonam, kā nu kuram tas sanāk"

  • "Izlaušanās no dzīves rutīnas, īsta gladiatoru cīņa uz ledus"

Jaukās ziņas

  • Vairāk nekā 217 Latvijas muzeji 18. maijā, Muzeju naktī, bez maksas uzņems apmeklētājus.