Trešdien, 15. maijā, sasaucāmies rubrikā "Vislatvijas Sasaukšanās", lai noskaidrotu hokeja skatīšanās statistiku. Secinājām, ka vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs labprāt skatās hokeja spēles, taču saņēmām arī spēcīgus "pret skatīšanās" argumentus. Interviju aizvadījām ar grupu "Laika Suns", kas studijā ciemojās ar jaunumiem par albumu "Imitācija" un tam veltīto koncertu "Palladium". Tas norisināsies jau 24. maijā. Bet svarīgākajā dienas jautājumā, atsaucoties uz ziņām par šodien atzīmēto Starptautisko ģimenes dienu, vaicājām, kas ir veidi, kā nevajadzētu pavadīt šos svētkus.

Vārda dienas

Sofija, Taiga, Airita, Arita

Laika prognoze

Dienā mainīgs mākoņu daudzums, vietām centrālajos rajonos iespējams īslaicīgs lietus, gaisa temperatūra dienā no +17 līdz +21 grādam.

Rīta viesis

Kopā ar grupu "Laika Suns" aprunājāmies par jaunākā albuma veidošanu, gaidāmo lielkoncertu koncertzālē "Palladium", kā arī citām mūzikas aktualitātēm.

"Laika Suns"

Pagājušajā gadā svinēja savu desmito jubileju. Laika gaitā grupa ir nākusi klajā ar fantastiskiem singliem, radio hītiem, kā arī jau trīs albumiem. Tikai daži viņu plaši zināmi skaņdarbi ir "Pavasari", "Dažas no meitenēm" un "Ir Jau Vēls", bet grupas jaunākais lieldarbs ir studijas albums “Imitācija”.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Ostravā pasaules čempionāta ceturtajā spēlē tiksies ar Vācijas valstsvienību. Spēle sāksies 20 minūtes pāri pieciem pēcpusdienā. Šobrīd mūsu grupā, trīs spēlēs, deviņi punkti ir Zviedrijai, septiņi – Latvijai, pieci – Slovākijai, četri – ASV un Francijai, pa trim punktiem – Vācijai un Kazahstānai, bet Polijai ir viens punkts.

  • Rīgas skolās no šodienas sākas 1. klašu komplektēšana nākamajam mācību gadam. Prioritāri uzņems bērnus, kas vismaz 12 mēnešus ar vienu no vecākiem būs deklarējušies vienā adresē attiecīgās skolas piesaistītajā teritorijā.

  • Francijā simtiem policistu izvietoti Normandijā, lai atrastu ieslodzīto, kurš vakar izbēga no policijas furgona ceļā uz cietumu. Ieslodzītais tika transportēts no tiesas Ruānā atpakaļ uz cietumu Evrē, kad policijas furgonā ietriecās automašīna.

Dienas Jautājums

"Šodien ir Starptautiskā ģimenes diena. Kas ir sliktākais veids, kā to pavadīt?"

  • Aizvadīt politiskas debates

  • Stādot kartupeļus

  • Spēlējot “Uno” kārtis

Jaukās ziņas

  • Pagājušās nedēļas trešdienā tika ierīkots portāls gan Ņujorkā, gan Dublinā, kur notika dzīvā tiešraide, taču nu tas ir apturēts, jo cilvēki tajā sāka nepieklājīgi uzvesties.

  • Muzeju naktī, 18.maijā, vilcieniem, kas brauc no plkst. 18:00 līdz pusnaktij pilnas cenas viena brauciena elektroniskajām un drukātajām biļetēm piešķirs 50% atlaidi.

  • Bijušais grupas "One Direction" dalībnieks Zeins Maliks atzinis, ka viņu piemeklējušas nedienas, cenšoties izmantot iepazīšanās lietoni “Tinder”, jo cilvēki uzskatot, ka viņš tikai izliekas par Zeinu Maliku, kā arī vairākkārt apsūdzot viņu identitātes zādzībā.