Ceturtdien, 16. maijā, Latvijas Radio 5 studijā ieradās mīļi gaidītais duets "Vēstulēs". Aprunājāmies par viņu jauno singlu "šī vasara". Savukārt par šīs nedēļas Latgales "Pīci breinumi" epizodi "Sapnis par Portugāli" izstāstīja Arnis Malakovs un, paturpinot ceļojumu tematu, vaicājām, kas ir ēdieni, ko nebūtu ieteicams ņemt lidmašīnā. Ēterā runājām par vakar notikušo skolēnu latviešu valodas eksāmenu. Viens no domraksta tematiem, kas ir saistīts ar "vertikālo domāšanu" iedvesmoja arī dienas jautājumu, kurā vaicājām klausītājiem piedāvāt tematus, kas būtu ne visai domrakstam veiksmīgi. 

Vārda dienas

Edvīns, Edijs

Laika prognoze

Dienā Latvijā mainīgs mākoņu daudzums, gaisa temperatūra dienā no +21 līdz +23 grādiem.

Rīta viesis

Muzikālā dueta "Vēstulēs" mūziķi, Marta Krampe un Braiens Martinsons, pastāstīja par jaunu skaņdarbu “šī vasara”, un šoreiz tas ir klausītājiem veltīts sveiciens gaidāmajā vasarā. 

"Vēstulēs"

Viņi ir klausītāju un skatītāju iemīļots jauniešu duets, kas savu ceļu mūzikas pasaulē iesāka strauji, taču veiksmīgi, uzstājoties dziesmu konkursā “Supernova”, kur ieguva godalgoto otro vietu. Tik lielu uzmanību piesaistījis viņu dueta debijas singls “kur?”.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Ņujorkā sākusies izsoļu sezona. Vakar vakarā par 35 miljoniem dolāru izsolīts franču impresionista Kloda Monē darbs. Kopumā mākslas darbu izsoļu apgrozījums pasaulē krities, tas skaidrojams ar to, ka izsolēs vairs nevar piedalīties daudzi Krievijas pircēji.

  • Slovākijas premjerministra Roberta Fico dzīvībai briesmas vairs nedraud. Tā paziņojis Slovākijas vice-premjers Tomass Taraba. Fico tika smagi sašauts atentāta mēģinājumā un pēc vairāku stundas ilgas operācijas slimnīcā ir atguvis samaņu.

  • Kāda neliela tako ēstuve Meksikā saņēmusi augstāko restorānu novērtējumu – Mišelin zvaigzni. El Califa de Leon ir ģimenei piederošs restorāns Mehiko pilsētā, pašreizējā īpašnieka tēvs to izveidoja pirms vairāk nekā 50mit gadiem. Mišelin godalgotajā Ēstuvē pasniedz tikai 4tru veidu tako, kuru cena ir tikai daži dolāri, un tā telpās ir vieta tikai dažiem apmeklētājiem.

Dienas Jautājums

"Kas būtu neveiksmīgi domraksta temati?"

  • Vēstule "Eirovīzijai"

  • Kā tu pielietosi Pitagora teorēmu nākotnē

  • Kremēt vai glabāt

  • Mana mīļākā sviestmaize

Jaukās ziņas

  • Rīgā 20. maijā atklās puķu dobju sezonu. Vasaras puķu dobes savu pilnbriedu sasniegs jūlija-augusta mijā, kad plānots otrais Baltijas Starptautiskais vasaras puķu dobju festivāls.

  • Aktrise Merila Strīpa atklājusi, ka filmas “Mamma Mia” komanda aicinājusi viņu uz sarunu par iespējamu piedalīšanos “Mamma Mia 3”.

  • Jēkabpilī izveidota jauna sabiedriskā tualete, kuras izmaksas pārsteidz iedzīvotājus. Mazmājiņas ierīkošanas kopējais iztērētais finansējums nedaudz pārsniedz 70 tūkstošus eiro.