Piektdien, 17. maijā, kā jau ierasts “Tavs Rīts - Tava Mūzika” saņēmām un kopīgi minējām klausītāju nodungotās dziesmas, kuras turpmāk arī atskaņojām ēterā. Uz sarunu šorīt aicināts mūzikas un kultūras festivāla “Positivus” rīkotājs Ģirts Majors, kas pāstāstīja par šī gada vasaras pasākuma rīkošanas procesu un, protams, visiem gaidāmajiem pārsteigumiem. Atcerējāmies savas festivālu atmiņas, kā arī mazās izgāšanās. Dienas jautājumā, atsaucoties uz jaukajām ziņām par Kuldīgas novada mazajiem bērnu Dziesmu un deju svētkiem, noskaidrojām, kas būtu tās dziesmas, ko labāk neatskaņot šādā pasākumā. 

Vārda dienas

Dailis, Herberts, Umberts

Laika prognoze

Šodien Latvijā mainīgs mākoņu daudzums, gaisa temperatūra dienā no +20 līdz +25 grādiem.

Rīta viesis

Vairāk kā 15 gadus "Positivus" festivāla rīkotājs ir Ģirts Majors. Šodien aprunājāmies ar viņu par festivāla rīkošanu un šī gada dalībniekiem. 

"Positivus"

Tuvojoties vasaras sezonai, studijā ir aicināts viesis, kas pārstāv vienu no vadošajiem vasaras mūzikas un kultūras festivāliem Baltijas reģionā. Tradicionāli šis muzikālais festivāls tiek rīkots kopš 2007. gada, bet 2022. gadā to pārcēla no Salacgrīvas uz Rīgu. Katru vasaras sezonu tas savāc tūkstošiem cilvēku, un vismaz šogad plānots, ka tajā uzstāsies gan hiphopa, gan eksperimentālās nostaļģijas, gan alternatīvā poproka un daudzu citu žanru pārstāvji. 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no šodienas atsāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Telavivu. Uzņēmumā skaidro, ka lidojumi šajā maršrutā patlaban ir iespējami, jo drošības situācija Izraēlā uzlabojusies.

  • Moldovas parlaments vakar atbalstīja ierosinājumu 20. oktobrī rīkot referendumu par iestāšanos Eiropas Savienībā un vienlaicīgi arī prezidenta vēlēšanas.

  • Latvijas hokeja izlase pēc vienas brīvdienas šodien atgriežas uz ledus un pusdienlaikā aizvadīs treniņu, gatavojoties rīt plānotajai spēlei pret Zviedriju. Sagaidāms, ka nedēļas nogalē Ostravā gaidāms jauns Latvijas līdzjutēju pieplūdums, savukārt daudzi no tiem, kas apmeklēja pirmos mačos, jau atgriezušies mājās.

Dienas Jautājums

"Kas būtu dziesma, ko nevarētu atskaņot bērnu Dziesmu un deju svētkos?"

  • Jebkuru "Singapūras Satīna" dziesmu

  • Banda Banda - SVARS

  • Cardi B - WAP

Jaukās ziņas

  • Svinīgs gājiens uz estrādi, kur kopīgi dziedāts un dejots – tā Kuldīgā aizvadīti novada mazie Dziesmu un deju svētki. Šie ir svētki bērnudārzniekiem.

  • Jelgavas pievārtē pie Iecavas un Lielupes satekas, jau piekto reizi ieradies Galovejas šķirnes govju ganāmpulks. Teritorija atrodas Lielupes palienu pļavu dabas liegumā, lopiņu galvenais uzdevums ir visu sezonu kārtīgi ēst.