Pirmdien, 20. maijā, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vadītāji un studenti pastāstīja par plašo notikumu ciklu, ko ievadīs pasākums sarunu formātā, tam sekos labāko studentu veikumu Modes skate, bet turpmāk rīkotas arī Dizaina dienas. Jaukajās ziņās aprunājāmies par Teksasā rīkoto lielo saietu, kurā pulcējās 706 cilvēki vārdā Kails. Rezultātā apspriedām, kas ir Latvijā uzticamākie vārdi, kuru īpašniekus varētu sasaukt tepat, Doma laukumā, lai uzstādītu jaunu rekordu. Dienas jautājumā, atsaucoties uz "esi miljonārs" dienu, aicinājām atsūtīt dažādus sapņus, ko klausītāji vēlētos realizēt, ja kļūtu par miljonāriem. 

Vārda dienas

Venta, Salvis, Selva

Laika prognoze

Rīgā no rīta pārsvarā saulains laiks, nelīs. Dienas gaitā vietām visos reģionos veidosies lietus un negaisa mākoņi. Maksimālā gaisa temperatūra no +21 līdz +26 grādiem.

Rīta viesis

Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji- Jurģis Emīls Liepiņš, Matīss Zvaigzne un Agnese Narņicka- pastāstīja par visām gaidāmajāma aktualitātēm, kas norisināsies par godu mācību gada noslēgumam. 

Latvijas Mākslas akadēmija

21. maijā tiek rīkots pirmais iesildošais pasākums sarunu formātā. Turpmāk, 30. maijā VEF kvartāla Vasarnīcā šī gada labākie Modes dizaina specialitātes studentu darbi tiks prezentēti Modes skatē, kas norisināsies jau trīsdesmit pirmo gadu un ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām modes un dizaina platformām Latvijā. Savukārt pēc Modes skates, labākos studentu darbus varēs apskatīt arī ikgadējā Dizaina dienu izstādē no 6. jūnija līdz 14. jūlijam. 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Indiānas "Pacers" šonakt sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas Austrumu konferences finālu, kurā spēkosies ar Kristapa Porziņģa pārstāvēto Bostonas "Celtics". Austrumu konferences pusfināla septītajā mačā "Pacers" viesos ar 130:109 pārspēja Ņujorkas "Knicks"

  • Šodien sākas Eiropas testēšanas nedēļa, kuras laikā arī Latvijā būs iespēja pārbaudīties uz C hepatītu un HIV infekciju. Latvijā C hepatīta un HIV infekcijas saslimstības rādītāji ir vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā, tāpēc mediķi iesaka ikvienam pārbaudīties.

  • Dienvidkurzemes novada Priekules un Vaiņodes pagastā no šodienas līdz 24. maijam norisināsies Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras mācības "Neptūns 2024". Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Mācībās izmantos munīciju, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību vai dzīvību.

Dienas Jautājums

"Šodien ir "esi miljonārs" diena. Ko tu darītu, ja pēkšņi kļūtu par miljonāru?"

  • Izveidotu jogas centru

  • Daudz ceļot

  • Nevienam neteiktu 

  • Ziedotu labdarībās

Jaukās ziņas

  • Kuldīgas novadā šodien aizsāk jaunu tradīciju - tur svinēs Ventas upes vārda dienu. Cilvēkus aicinās doties piknikos pie Ventas Kuldīgā, Lēnās, Skrundā un pie Riežupes ietekas Ventā, Rumbas pagastā.

  • Nedēļas nogalē Latvijā savas durvis nepierasti vēlu apmeklētājiem vēra muzeji. Klāt jau 20. reizi bija Muzeju nakts. Šogad Rīgā pie daudziem muzejiem bijušas garas rindas, kurās dažkārt jāgaida pat stunda.

  • Šodien galvaspilsētā atklās puķu dobju sezonu. Vasaras puķu dobes savu pilnbriedu sasniegs jūlija-augusta mijā, kad plānots otrais Baltijas Starptautiskais vasaras puķu dobju festivāls.