Trešdien, 22. maijā, Jelgavas pašvaldības iestādes "Kultūra" producents un pasākumu vadītājs Gundars Caune izstāstīja par smilšu skulptūru festivāla "Summer Signs 2024" rīkošanu un aktivitātēm, kurās varēs piedalīties šī pasākuma laikā. Tas norisināsies jau 8. un 9. jūnijā. Savukārt ētera pirmajā pusē, rubriku "Vislatvijas Sasaukšanās" iesākām ar pārrunām par svētkiem un cilvēku vārdiem, kas nav kalendārā ierakstīti. Veicot aptauju un apkopojot rubrikas rezultātus, vidējais Latvijas Radio 5 klausītājs labprāt izvēlas svinēt vārda svētkus. Paturpinot vārdu tematiku, dienas svarīgākajā jautājumā vaicājām iesūtīt iesaukas, kā klausītāji vēlētos būt saglabāti radio mobilajā telefonā. 

Vārda dienas

Emīlija (Kalendārā nerakstīto vārdu diena)

Laika prognoze

Dienā būs mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem. Gaisa temperatūra no +23 līdz +25 grādiem.

Rīta viesis

Sarunu aizvadījām ar producentu un pasākumu vadītāju Gundaru Cauni par vasarā notiekošo Jelgavas smilšu skulptūru festivālu. 

"Summer Signs 2024"

Tas ir festivāls, kas kopš 2007. gada noris Jelgavā, Pasta salā un tā sarīkošanai ir nepieciešams laicīgi piegādāt neskaitāmas tonnas smilšu. Tajā piedalās gan pašmāju, gan ārzemju smilšu skulptori, kas vairāku dienu garumā noteiktā tematikā veido apbrīnojamas smilšu skulptūras. Papildu šai vērienīgajai smilšu mākslas apskatei, ikviens parkā varēs arī noklausīties dziedātāju performances un piedalīties citās dažādās aktivitātēs. Norisināsies Pasta salā, Jelgavā. 8. jūnijā no 10.00 – 01.00, 9. jūnijā no 10.00 – 23.00. 

Jaukās ziņas

  • Anglijā kāds 11 gadus jauns puisis uzstādīja jaunu Ginesa Pasaules Rekordu - četrus mandarīnus nomizojot minūtes laikā.

  • 288. gadadienu 24. maijā atzīmēs Rundāles pils.