Ceturtdien, 23. maijā, Latvijas Radio 5 studijā ciemojās teātra trupas "KVADRIFRONS" pārstāvji- Klāvs Mellis un Ance Strazda, kas pastāstīja par gaidāmo kukaiņu operu "Ērces". Opera norisināsies brīvdabā, Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā. Rubrikā "Eksotisks ceļojums uz Latgali" sazvanījāmies ar Latvijas Radio Latgales studijas pārstāvi Daigu Laizāni. Viņa izstāstīja par jaunāko "Pīci breinumi" epizodi "Radīt un nest tālāk dziesmas latgaliski | “Marysana band”", kas jau ir pieejama straumēšanas platformās. Savukārt dienas jautājumā sākām sarunas par filmām un mūsu ikdienu, aicinot klausītājus atsūtīt filmu, kas visvairāk atgādina katra personīgo dzīvi. 

Vārda dienas

Leontīne, Leokādija, Lonija, Ligija

Laika prognoze

Latvijas rietumu un centrālajā daļā gaidāms lietus un pērkona negaiss. Rīgā gaidāms saulains laiks, vakarpusē mākoņu kļūs vairāk. Maksimālā gaisa temperatūra no +23 līdz +27 grādiem.

Rīta viesis

Neatkarīgajā teātra trupā "KVADRIFRONS" ir iestudēta opera "Ērces", kuras libreta autors un aktieris Klāvs Mellis un producente un aktrise Ance Strazda. Savu pirmizrādi tā piedzīvos 7. jūnijā. 

"KVADRIFRONS"

2017. gadā mūsu šīs dienas viesi kopā ar domu biedriem izveidoja savu teātra trupu, kurai deva nosaukumu "KVADRIFRONS", un līdz pat šim brīdim viņu mērķis ir veidot mākslas telpu, kurā visdažādākie cilvēki var justies piederīgi un uzrunāti. Viņu skatuves mākslas programmā jauniekļautais muzikālais iestudējums jeb kukaiņu opera "Ērces" jau drīzumā piedzīvos savu pirmizrādi. 

Svarīgākās dienas ziņas

  • Šodien Prāgā un Ostravā pasaules čempionātā hokejā ceturtdaļfinālos tiek noskaidrotas četras izlases, kas nedēļas nogalē cīnīsies par godalgām.

  • Dzelzceļa projektā "Rail Baltica" netiek samazināta neviena tā daļa un netiek mainīta projekta kopējā definīcija. Patlaban projekts ir svarīgā periodā, jo sākas reāla būvniecības fāze, norāda pārstāve.

  • Apvienotās Karalistes premjerministrs no Konservatīvās partijas Riši Sunaks vakar izziņoja parlamenta vēlēšanas 4. jūlijā. Tas nozīmē, ka Lielbritānijā sāksies vairākas nedēļas ilga priekšvēlēšanu kampaņa.

Dienas Jautājums

"Ja tava dzīve tiktu pārvērsta filmā, kāda filma tā būtu?"

  • "Emīla nedarbi"

  • "Shrek", jo dzīvoju tieši tādu pašu dzīvi

  • "Everything Everywhere All at Once"

Jaukās ziņas

  • Ķīnas zoodārzā kādai jaunai apmeklētājai šimpanzes teritorijā netīšām iekrita kurpīte. Sākumā teritorijas iemītnieks ar to spēlējās. Pēc kāda laika tomēr 14 gadīgā šimpanze vārdā Dong Dongs pamanīja kurpītes saimnieku un aizsvieda to atpakaļ mazajam īpašniekam, saņemot jaukas ovācijas. 

  • Jaunzēlandē izsolē pārdota izmirušā putna ar nosaukumu “huia” viena spalva. Tās jaunais īpašnieks to iegādājās par vairāk nekā 26 tūkstošiem eiro, tādējādi uzstādot arī jaunu pasaules rekordu kā dārgākā izsolē iegādātā putna spalva. Iepriekšējais rekords, ko uzstādīja tās pašas sugas putna spalva bija 2010. gadā, kad to pārdeva par 4755,10 eiro.

  • Kannu kinofestivāla konkursa “Īpašais skatiens” programmā vakar bija skatāma režisora Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filma “Straume” jeb “Flow”. Kā liecina sociālo mediju lietotāji un festivāla apmeklētāji, "Straume" saņēmusi stāvovācijas 10 minūšu garumā.