Piektdien, 24. maijā, aicināti viesi no mūzikas grupas "Papīra Lidmašīnas". Aprunājāmies par viņu jaunāko studijas lieldarbu "Turbulence". Parunājām par albuma tapšanu, paklausījāmies dziesmu demo versijas, kā arī apspriedām grupas vasaras plānus. Bet šorīt, kā jau katru piektdienu "Tavs Rīts - Tava Mūzika", aicinājām klausītājus iesūtīt dziesmu dungojumus, ko kopīgi atminējām. Dienas jautājumā sākām apspriest gaidāmos vasaras svētkus, un vēlējāmies noskaidrot, kādus vēl ar ēdienu saistītus festivālus varētu sākt rīkot.  

Vārda dienas

Ilvija, Marlēna, Ziedone

Laika prognoze

Kā jau iepriekšējā nedēļā, arī šonedēļ ir gaidāms ļoti silts un saulains laiks, Latvijā maksimālā gaisa temperatūra svārstīsies no +22 līdz +26 grādiem.

Rīta viesis

Mūziķi, Rihards Bērziņš un Juris Ludženieks, no grupas "Papīra Lidmašīnas" pastāstīja par savu nesen iznākušo debijas albumu "Turbulence", kā arī saviem vasaras plāniem. 

"Papīra Lidmašīnas"

Sākuši darboties vienā mūzikas grupā aptuveni desmit gadus atpakaļ, nākuši klajā ar vairākiem foršiem singliem, un šogad piedalījušies arī "Supernovas" dziesmu konkursā, kura laikā iepazīstinājuši vēl plašāku klausītāju loku ar savu muzikālo darbību. Februāra beigās viņi ciemojās pie mums pastāstīt par nozīmīgu, bet salīdzinoši nelielu albuma daļu jeb singlu "Kad zvaigzne krīt uz galvas", taču tagad ar lielāko prieku var paziņot, ka grupa ir nākusi klajā ar veselu debijas albumu.  

Svarīgākās dienas ziņas

  • Šodien Itālijā sanāksmē tiksies G7 valstu finanšu ministri. Politiķi centīsies atrast kopīgu valodu par to, kā izmantot iesaldētos Krievijas aktīvus, lai palīdzētu Ukrainai. Tāpat uzmanības centrā ir jautājums, kā risināt Ķīnas pieaugošo eksporta apjomu pasaulē.

  • Lai paaugstinātu reaģēšanas spējas krīzes situācijās, Kultūras ministrija līdz šī gada beigām sagatavos plānu kultūras mantojuma aizsardzībai un glābšanai krīzes situācijās. Paredzēts, ka plāns kalpos kā vadlīnijas muzejiem, bibliotēkām, arhīviem un kultūras pieminekļu īpašniekiem.

  • Vakardien tika aizvadītas pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfināla spēles, kurās uzvaru un vietu pusfinālā ieguva Kanādas, šveices, Čehijas un Zviedrijas hokeja izlases.

Dienas Jautājums

"Kādu festivālu varētu vēl rīkot, kas būtu saistīts ar ēdienu?"

  • Studentu ātro nūdeļu pagatavošanas festivāls

  • Majonēzes restītes festivāls

  • Aukstās zupas festivāls

  • Sklandraušu festivāls

Jaukās ziņas

  • Reperis 50 Cent ir kļuvis par otro reperi vēsturē, kas ar kādu savu koncerttūri ir nopelnījis vairāk kā 100 miljonus ASV dolāru. 50 Cent šobrīd ir devies koncerttūrē “The Final Lap Tour”, kas arī piestāja Rīgā ar diviem koncertiem. Otrs reperis, kam izdevies sasniegt šādus skaitļus, ir Drake.

  • Mūžīgais stāsts par Floridas štatu ASV - kāda 104 gadus veca dāma savas mājas pagalmā esot pamanījusi aligatoru, uz ko viņa reaģēja, izsaucot policiju. Policisti ieradās ar papildspēkiem (profesionālu dzīvnieku ķērāju) un arestēja aligatoru.

  • Šajā nedēļas nogalē noris daži, aizraujoši pilsētas svētki un festivāli.